Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Noc Muzeów w Muzeum Narodowym

Noc Muzeów w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Noc Muzeów w Muzeum Narodowym

20 maja 2023 roku, godz. 16.00–24.00

Wstęp wolny.

Oprowadzania kuratorskie po wystawie Moda stanu wojennego w Gmachu Głównym, uroczyste otwarcie wystawy czasowej Nie zapomnisz. Pamięć, pamiątka, pamiętnik w Muzeum Etnograficznym oraz oprowadzanie literackie Teatru Czterech w Pawilonie Czterech Kopuł – to niektóre z wydarzeń zaplanowanych na Noc Muzeów przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

W tym roku – po raz pierwszy w historii – w wydarzeniu uczestniczyć będzie Muzeum „Panorama Racławicka” przy ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 11. Jedną z największych atrakcji turystycznych Polski, którą być może w tym dniu odwiedzi jedenastomilionowy gość, można będzie zwiedzać bezpłatnie, ale trzeba liczyć się z oczekiwaniem w długiej kolejce.

Panorama Racławicka zostanie udostępniona w formie piętnastominutowych seansów. Ze względów konserwatorskich i żeby zapewnić komfort zwiedzającym, jednorazowo na platformę będzie mogło wejść 85 osób. Prosimy o przychodzenie bez plecaków i bagażu (brak możliwości skorzystania z szatni).

Noc Muzeów we Wrocławiu

Program Nocy Muzeów:

Gmach Główny

pl. Powstańców Warszawy 5

Czynne będą wystawy stałe: Sztuka śląska XVI-XIX w., Sztuka polska XVII-XIX w., Sztuka europejska XV-XX w.

Wystawa czasowa Moda stanu wojennego będzie dostępna tylko dla grup biorących udział w oprowadzaniach kuratorskich – godz. 17.00, 19.00, 21.00 (wstęp wolny, obowiązują zapisy).

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej

ul. Wystawowa 1

Czynna będzie wystawa stała Kolekcja sztuki polskiej II połowy XX i XXI wieku.

Wydarzenia:

godz. 16.00 Rzeźbiarz tradycyjny a rytualny – opowieść praktyka z Burkina Faso, wykład w języku francuskim z tłumaczeniem na język polski

godz. 18.00 Sztuka kinetyczna – wykład

godz. 21.00 Preteksty. Inne ścieżki – oprowadzanie literackie Teatru Czterech po kolekcji

Muzeum Etnograficzne

ul. Romualda Traugutta 111/113

Czynne będą wystawy: Dolnoślązacy. Pamięć, kultura, tożsamość, Nie zapomnisz. Pamięć, pamiątka, pamiętnik (wernisaż o godz. 18.00, oprowadzanie kuratorskie o godz. 20.00).

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.