Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Mona Lisa Zderzaka. Mistrz i modelka

Mona Lisa Zderzaka. Mistrz i modelka

Galeria Zderzak

Archiwum Galerii Zderzak uprzejmie zaprasza

na powitanie przemiłego gościa z Florencji

Mona Lisa Zderzaka. Mistrz i modelka

3 lutego 2023 roku, godz. 17.00. Wstęp wolny.

Malarstwo Mistrzów Dawnych jest pełne zagadek. Z dala od dróg wytrasowanych dla masowej widowni, tuż obok tych gwarnych i rojnych okolic, oko konesera zawsze znajduje niespodzianki. Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa kameralne spotkanie z wysokiej klasy portretem, ze znakomitym, a szczęśliwie zapoznanym dziś florenckim malarzem i jego modelką. Kim jest pełna wdzięku giovane donna? Czy malowany z miłością portret skrywa imię nieznajomej? Zapraszamy do wspólnej refleksji.

Archiwum Galerii Zderzak jest pierwszą prywatną galerią, która prezentuje w naszym kraju dzieła europejskich Mistrzów Dawnych. Wartości zweryfikowane przez czas są oazą spokoju. A gromadzona od kilkunastu lat kolekcja jest przyjemnym Ogrodem. Można w nim odpocząć od zgiełku i podumać. Lubimy nasz Ogród i dlatego przygotowaliśmy po nim fachowy przewodnik: Mistrzowie Dawni z kolekcji Zderzaka. XIV-XVIII w. (Katalog ze wstępem i komentarzami Jana Michalskiego, format 24 × 17 cm, 104 strony, oprawa broszurowa, nakład 100 egz. numerowanych i sygnowanych. Publikacja wydana na prawach rękopisu, ISBN 978-83-966633-0-6, cena: 200 zł.)

Wystawa Ufność i tajemnica. Mistrzowie Dawni z kolekcji Zderzaka potrwa do 3 czerwca.

R.S.V.P. Prosimy o potwierdzenie obecności telefonicznie lub mailowo.

Galeria jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 12.00–17.00. Zapraszamy po telefonicznym umówieniu wizyty. Na wystawę obowiązują bilety w cenie 30 zł. Wstęp wolny: czynni i emerytowani nauczyciele szkół powszechnych. Przypominamy, że fotografowanie obiektów na wystawie wymaga uzyskania licencji.

Galeria Zderzak, aleja Juliusza Słowackiego 58/10, Kraków, tel. 12 257 56 34

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.