Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Morawskie państwo światła. Liechtenstein na Lednicach

Morawskie państwo światła. Liechtenstein na Lednicach

Muzeum Łazienki Królewskie

Muzeum Łazienki Królewskie

ul. Agrykola 1, Warszawa

Oświeceniowa republika władców to cykl wykładów prezentujących dokonania nie tylko wielkich władców epoki, ale także tych mniej znanych. Spotkania rozpoczęły się w październiku 2014 roku. Na comiesięcznych wykładach uczestnicy mogą dowiedzieć się o zapomnianych niekiedy dziełach i osobistościach, bohaterach drugiego planu, królewskich doradcach i ich współpracownikach. Często można też zapoznać się z niezrealizowanymi projektami, ideami oraz intencjami ludzi epoki, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć historię Oświecenia.

Najbliższy wykład pt. Morawskie państwo światła. Liechtenstein na Lednicach wygłosi pan prof. Andrzej Pieńkos, wykładowca w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, który specjalizuje się w historii sztuki europejskiej XVIII i XIX wieku. W trakcie wykładu będzie można poznać dzieje zespołu rezydencjalno-parkowego Lednice-Valtice oraz książąt Alojzego i Jana I Józefa von Liechtenstein.

Wykład odbędzie się 17 lutego 2016 roku o godz. 18.00 w Pałacu na Wyspie. Wstęp wolny.

xiążę Jan Józef I

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.