Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Mundur żołnierza polskiego w II wojnie światowej

Mundur żołnierza polskiego w II wojnie światowej

Muzeum Miejskie Wrocławia

W tym roku mija 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji Muzeum Militariów (oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia) prezentuje swoją kolekcję mundurów. Jest to drugi pod względem wielkości tego typu zbiór w Polsce. W ostatnim czasie został wzbogacony mundurami Polskiej Marynarki Wojennej.

Na wystawie Mundur żołnierza polskiego w II wojnie światowej zobaczyć można mundury (kurtki i bluzy mundurowe) oraz nakrycia głowy używane przez żołnierzy w latach 1939-1945 na polskich i europejskich frontach. W tej kolekcji, jako najcenniejsze i prawie w pełni kompletne, warto wyróżnić mundury pilotów walczących w Wielkiej Brytanii, a także mundury marynarzy oraz wojsk lądowych. Wystawę uzupełniają odznaki jednostek i szkół wojskowych wojska polskiego.

Wystawa będzie czynna do 6 października 2019 roku w Arsenale Miejskim przy ul. Antoniego Cieszyńskiego 9 we Wrocławiu.

Mundur żołnierza polskiego w II wojnie światowej

Mundur żołnierza polskiego w II wojnie światowej

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.