Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Muzealne Spotkania Pokoleń

Muzealne Spotkania Pokoleń

Muzeum Miejskie Wrocławia

W Dniach Babci i Dziadka (21-22 stycznia 2012 r.) Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza wszystkich seniorów wraz z wnukami do Pałacu Królewskiego.

Już drugi raz Muzeum bierze udział w akcji „Muzealne Spotkania Pokoleń”. I po zeszłoroczny Dniach Babci i Dziadka w Pałacu Królewskim jednego jesteśmy pewni: dla najmłodszych zwiedzających nie ma lepszego przewodnika po Muzeum niż babcia i dziadek!

Bo kto lepiej opowiada o pałacowych komnatach i wytwornych strojach niż Babcia?

A o rycerzach i mundurach najwięcej wie oczywiście Dziadek.

W końcu historię Wrocławia najlepiej poznawać z tymi, którzy ją współtworzyli – NASZYMI BABCIAMI I DZIADKAMI. 21 i 22 stycznia – wstęp do Pałacu Królewskiego dla seniorów z wnukami jest BEZPŁATNY.

Pałac Królewski ulokowany jest w ścisłym centrum Wrocławia przy ulicy Kazimierza Wielkiego 35. Po zakończonej trzy lata temu modernizacji zachwyca swoją skromną wytwornością i harmonijnymi proporcjami. We wnętrzach Pałacu swoją siedzibę znalazło Muzeum Historyczne (oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia), które prezentuje wystawę stała „1000 lata Wrocławia”. W ramach ekspozycji zgromadzono ponad 3000 obiektów ilustrujących dzieje Wrocławia od wczesnego średniowiecza po czasy współczesne. Znalazły się tu rzeczy wyjątkowe i cenne, duża część z nich nie była nigdy wcześniej prezentowane we Wrocławiu. Do najciekawszych pokazywanych obiektów należą: najstarsza odznaka policyjna w Polsce z 1540 roku, słynny skarb z Bremy, elementy miejskiej architektury, archiwalne fotografie, gilotyna więzienna, która działała w mieście w 1945 roku, kostiumy teatralne i wiele innych rzadkich przedmiotów. W Pałacu Królewskim podziwiać można również zrekonstruowane królewskie apartamenty oraz dwie galerie malarstwa.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.