Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Muzyka Griega i Tellefsena

Muzyka Griega i Tellefsena

Ambasada Królestwa Norwegii

8 marca 2013 r., godz. 18.00, pani Małgorzata Jaworska, znana pianistka pochodzenia polskiego mieszkająca na stałe w Norwegii, wystąpi w Krakowie z recitalem fortepianowym. W programie utwory E. Griega, T.D.A Tellefsena oraz F. Chopina i W. Lutosławskiego.

Publiczność będzie mogła usłyszeć utwory Fryderyka Chopina, Tomasza D.A. Tellefsena, Edwarda Griega i Witolda Lutosławskiego w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Związki między kulturą Południa a Północą. Chopin – Grieg – wzajemne inspiracje i rezonans w malarstwie i literaturze” – cyklu imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Twórcze Polart i Stowarzyszenie Wspólnota Polska, oddział w Krakowie.

Pani Małgorzata Jaworska studiowała w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (w klasie fortepianu prof. Ludwika Stefańskiego). Koncertowała w wielu krajach, nagrała płyty z wszystkimi utworami solowymi norweskiego kompozytora, ucznia F. Chopina, Tomasza D.A. Tellefsena (światowa premiera). Pianistka przyczyniła się do renesansu tego zapomnianego kompozytora, grając niezliczone koncerty, także monograficzne, z jego utworami w Norwegii. Wprowadziła też Tellefsena na polskie sceny, wykonując po raz pierwszy w tym kraju jego utwory solowe oraz Koncert fortepianowy g-moll. Pianistka jest też znakomitą chopinistką. Grała na wielu koncertach w związku z Rokiem Chopina. Na koncercie w Domu Polonii, z okazji Roku Lutosławskiego 2013, pianistka wykona Bukoliki na fortepian tego kompozytora.

Zapraszamy: Dom Polonii, Rynek Główny 14 w Krakowie.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.