Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: Myśl polityczna Romana Dmowskiego — wartość czy antywartość?

Myśl polityczna Romana Dmowskiego — wartość czy antywartość?

Studenci dla Rzeczypospolitej

Myśl polityczna Romana Dmowskiego — wartość czy antywartość?

Szanowni Państwo,

oddział łódzki stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej zaprasza Państwa na spotkanie poświęcone postaci Romana Dmowskiego, które odbędzie się 6 czerwca 2013 roku, godz. 14:00, w sali Rady Wydziału na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Stefana Kopcińskiego 8/12 w Łodzi.

Konferencja ma być okazją do refleksji na temat myśli politycznej Romana Dmowskiego, która mimo ponad stuletniej historii do tej pory polaryzuje opinię publiczną, historyków i badaczy doktryn polityczno-prawnych.

W charakterze prelegentów zaproszeni zostali eksperci specjalizujący się w poruszanej przez nas tematyce: pp. dr hab. Mieczysław Ryba (członek Kolegium IPN, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego) oraz dr hab. Przemysław Waingertner (profesor Uniwersytetu Łódzkiego).

Konferencja podzielona została na dwie części: wykłady oraz debatę z udziałem publiczności. W ten sposób umożliwimy prelegentom przedstawienie ich własnych poglądów dotyczących tytułowego zagadnienia, a następnie doprowadzimy do ich konfrontacji z opiniami obecnych po to, aby w efekcie otrzymać obiektywną analizę końcową.

Tym bardziej więc liczymy na Państwa obecność i raz jeszcze serdecznie zapraszamy.

Studenci dla Rzeczypospolitej

konferencja

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.