Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Noc Księgarń w Muzeum Narodowym

Noc Księgarń

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu
po raz trzeci bierze udział w Nocy Księgarń

W weekend 22–24 października 2021 roku w księgarniach muzealnych w Gmachu Głównym oraz Pawilonie Czterech Kopuł na odwiedzających czeka wiele promocji i atrakcji, w tym rabaty na publikacje muzealne – nawet do 80%.

Dla kupujących w księgarniach stacjonarnych przygotowane zostały – za zakupy za minimum 49 zł – atrakcyjne muzealne torby ekologiczne. Natomiast za zakupy za kwotę co najmniej 99 zł oprócz torby będzie można otrzymać również voucher na bilet za 1 zł na wystawy stałe w jednym z muzeów:

— Gmachu Głównym, pl. Powstańców Warszawy 5,

— Muzeum Etnograficznym, ul. Romualda Traugutta 111/113,

— Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Wystawowa 1.

22 października Gmach Główny czynny będzie w godz. 13.00–20.00. Nocy Księgarń towarzyszyć będą spotkania z autorami książek oraz oprowadzanie po muzeum.

godz. 16.30–17.30 – Oprowadzanie z książką pani dr Małgorzaty Możdzyńskiej-Nawotki pt. Pozór kostiumu. Historyzm i orientalizm w modzie kobiecej w Polsce od XVIII do początku XX w.

Autorka książki oprowadzi zwiedzających po wystawach stałych śladami mody i strojów. Uczestnicy zobaczą m.in. szal, za który kiedyś trzeba było zapłacić tyle, ile dziś kosztuje luksusowy samochód. Oprowadzanie z biletem w cenie 5 zł. Obowiązują zapisy, tel.: 71 372 51 51 wew. 273.

godz. 18.00–19.30 – Spotkanie z panem Tomaszem Domańskim i promocja publikacji Wieżogród/TowerTopia.

W rozmowie udział wezmą: pani Beata Lubicka, prezes Dolnośląskiego Inkubatora Sztuki, pani Agnieszka Topolska, wicedyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, oraz pan dr Piotr J. Fereński z Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Prowadzenie: pani Małgorzata Micuła, adiunkt w dziale rzeźby w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej. Wstęp wolny.

22 października Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej czynny będzie w godzinach 12.00–18.00.

Noc Księgarń to ogólnopolski festiwal literacki przyciągający tłumy czytelników, którzy po zmroku mogą odwiedzić kilkaset księgarń i instytucji kultury w całej Polsce. Organizatorem projektu jest OSDW Azymut.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.