Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Szczecin: Nordic Cross Point

Nordic Cross Point

Polska Fundacja Sportu i Kultury / Magazyn Skandynawski „Zew Północy”

15 i 16 marca 2013 r. w 13 muzach (plac Żołnierza Polskiego 2) zapanują północne klimaty. Zobaczymy skandynawskie oblicza biznesu, edukacji i kultury, a wszystko w ramach drugiej edycji Nordic Cross PointFestiwalu Skandynawskiego w Szczecinie.

Nordic Cross Point to coroczne, międzynarodowe wydarzenie, którego celem jest popularyzacja Skandynawii, przybliżenie Polski i Szczecina skandynawskim sąsiadom oraz promocja współpracy polsko-skandynawskiej. Tegoroczna edycja to cross różnorodnych tematów i zjawisk, który w północny klimat wciągnie nie tylko miłośników Skandynawii.

15 marca przedstawiciele biznesu, nauki i kultury będą debatować o tym, czym jest „Siła charakteru w biznesie” (wstęp z zaproszeniami). Podpowie im Biegnący Wilk — p. Dariusz Morsztyn — jedyny polski uczestnik jednego z najtrudniejszych na świecie wyścigów psich zaprzęgów. O swojej wyprawie i wyścigu Finnamarksløpet w Norwegii Biegnący Wilk opowie w sobotę. O oprawę kulinarną i obranie właściwego kursu po nagrody zadba Unity Line.

O godz. 19.13 otwarcie wystaw „Tabu w sztuce dla dzieci” i „Rozmowy, spacery, szmery, bajery” p. Moniki Drożyńskiej — artystki znanej z haftów żegnających zimę (wstęp wolny).

Na miłośników literatury czekać będzie Czarna Owca i Czarna Owieczka z kiermaszem skandynawskich xiążek dla dorosłych i dzieci. Na czym polega związek między dziełem sztuki a odbiorcą przekonać się będzie można oglądając dokument o życiu i procesie tworzenia artysty Olafura Eliassona. Duńsko-islandzki artysta tworząc rzeźby oraz instalacje wykorzystuje nietypowe dla rzeźby „materiały”, takie jak światło, woda oraz temperatura powietrza.

Dla spragnionych wrażeń i zapierających widoków „Łowcy przygód” — pierwszy polski profesjonalny dokument o wyprawie podróżniczej do Norwegii. Film śledzi wyprawę pary blogerów, którzy wygrali konkurs Visit Norway i mogli dzięki temu zrealizować swoją wyprawę marzeń. Na sympatyków kina czeka też „Eksperyment” — duński dramat o experymencie przeprowadzonym w domu dziecka na Grenlandii.

Pełny program: http://nordiccrosspoint.pl/program-2013/

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.