Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Norwegian Mood

Norwegian Mood

Ambasada Królestwa Norwegii

Od 2 października do 5 listopada 2012 r. arteria::gallery w warszawskiej Domotece gości wystawę zdjęć pt. Norwegian Mood. Fotografie autorstwa pp. Ewy Szumowskiej i Jacka Gąsiorowskiego prezentują odmienne interpretacje tych samych doświadczeń, związanych z podróżą po Półwyspie Skandynawskim.

Zdjęcia są wynikiem kilku wypraw do Norwegii — miejsca magicznego, które zachwyca malowniczymi fiordami, jeziorami i górami. Autorzy prac postanowili uwiecznić wrażenia, jakie wywarło na nich piękno dzikiej przyrody. W ramach wystawy zaprezentowano 30 zdjęć wykonanych aparatami analogowymi. Prace przedstawiają podobne, ale jednocześnie odmienne sposoby postrzegania rzeczywistości, odpowiednie dla każdego z autorów. Gąsiorowski i Szumowska fotografując siebie nawzajem, starali się uchwycić intymny charakter podróży.

Ewa Szumowska jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Otrzymała unikatowy Srebrny Medal w ramach ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, który zrzesza twórców fotografii artystycznej. Oprócz fotografowania rysuje, maluje projektuje, pisze, podróżuje i gotuje.

Jacek Gąsiorowski w autorskiej fotografii najczęściej wybiera portret i krajobraz jako tematy poszukiwań. W fotografii komercyjnej realizuje zlecenia reklamowe oraz artystyczne zdjęcia ślubne. Jego prace były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Zdjęcia fotografa ukazały się m.in. we włoskiej edycji magazynu „Vogue”. Na stronie internetowej www.vogue.it/photovogue, na której miłośnicy fotografii mogą zamieszczać swoje zdjęcia, prace p. Gąsiorowskiego zostały trzykrotnie wybrane jako zdjęcia dnia. Jedno z nich można było obejrzeć w galerii p. Karola Sozzaniego w Mediolanie w ramach wystawy A glimpse at Photo Vogue. Pan Gąsiorowski jest dziennikarzem w magazynie „Digital Camera Polska”, skierowanym do miłośników fotografii cyfrowej, gdzie ukazują się felietony i zdjęcia jego autorstwa.

Zdjęcia exponowane w ramach wystawy będzie można zobaczyć w arteria::gallery, na parterze Domoteki (CH Atrium Targówek, ul Głębocka 15). Patronat medialny nad wystawą objął miesięcznik „Digital Camera Polska”.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.