Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Swedish Young – nowa szwedzka fotografia

Swedish Young – nowa szwedzka fotografia

Ambasada Królestwa Szwecji

Ambasada Szwecji, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie i szkoła artystyczna Kulturama ze Sztokholmu zapraszają na wystawę fotografii Swedish Young – nowa szwedzka fotografia.

„Swedish Young” to wystawa prezentująca prace czternastu szwedzkich fotografów ze Sztokholmu i okolic, studiujących na roku dyplomowym – Högre Fotografisk Utbildning – w szkole artystycznej Kulturama.

Högre Fotografisk Utbildning to studia zawodowe, stwarzające studentom warunki do pracy nad własnym sposobem obrazowania i rozwijania umiejętności zawodowych na polu fotografii.

Każdy ze studentów na swój sposób interpretuje temat, który jest punktem wyjścia do indywidualnej refleksji. Prace dotyczą takich tematów jak: tradycja, współczesność, młodość i starzenie się.

Więcej o artystach uczestniczących w wystawie

Uroczyste otwarcie wystawy: 14 grudnia 2011 r., godz. 18:00, w Galerii „Spokojna” w Warszawie, ul. Spokojna 15.

Wystawę będzie można oglądać w dniach od 15 grudnia 2011 do 10 stycznia 2012 r., od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-15.00 i w soboty w godz. 11:00-14:00.

Dodatkową zachętą powinien być wykład p. Miszy Pedana „Nowa szwedzka fotografia. Edukacja fotograficzna w Szwecji. Problemy współczesnej fotografii szwedzkiej”, który odbędzie się 15 grudnia 2011 r., godz. 17:00, w Galerii „Spokojna”. Wstęp wolny.

Poniżej link do strony, na której można obejrzeć i pobrać zdjęcia do ewentualnych publikacji prasowych. Publikacja zdjęć w materiałach prasowych jest bezpłatna pod warunkiem podania nazwiska fotografa. Zdjęcia można pobrać klikając na nie: http://kulturamafoto.se/HFU_polen_pressImages.php.

Strona Galerii: http://www.spokojna15.pl/indext23.html

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.