Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Green Big Apple — zieleń miejska w Nowym Jorku

Green Big Apple — zieleń miejska w Nowym Jorku

Wrocławska Fundacja Studentów Historii Sztuki

Zapraszamy do udziału w wykładach organizowanych przez Wrocławską Fundację Studentów Historii Sztuki i poświęconych sztuce amerykańskiej.

Czwarty wykład w cyklu Zima i wiosna ze sztuką Stanów Zjednoczonych wygłosi pani mgr Marta Ostrowska na temat

Green Big Apple — zieleń miejska w Nowym Jorku.

24 stycznia 2013 r., godz. 18:00.

Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Szewska 36, sala 309, Wrocław.

W swoim wykładzie opowiem o Manhattanie w kontekście alternatywnych metod zazieleniania przestrzeni miejskich. Jest to doskonały przykład betonowej metropolii, która odczuła społeczne, ekonomiczne, estetyczne oraz ekologiczne skutki braku roślinności. Ponieważ każdy centymetr ziemi jest tam zagospodarowany, zaczęto poszukiwać różnych sposobów na wtórne zazielenienie przestrzeni. Dzięki temu udało się przełamać stereotypowe myślenie o zieleni miejskiej, która dotychczas kojarzyła się jedynie z parkami, skwerami czy bulwarami. Zapraszam więc na spacer po Manhattanie.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Mgr Marta Ostrowska — absolwentka filologii germańskiej oraz historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie doktorantka w Instytucie Historii Sztuki na UWr. Pod kierownictwem pani prof. Agnieszki Zabłockiej-Kos przygotowuje dysertację na temat życia i twórczości śląskiego architekta Karola Grossera (1850-1918). Do jej zainteresowań badawczych należą zjawiska architektoniczne przełomu XIX i XX wieku, rewitalizacja terenów i budynków poprzemysłowych oraz zagadnienia współczesnej zieleni miejskiej.

Zima i wiosna ze sztuką Stanów Zjednoczonych

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.