Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Chrzest 966 — oblicza chrystianizacji

Chrzest 966 — oblicza chrystianizacji

Muzeum Archeologiczne w Krakowie

Wystawa Chrzest 966 – oblicza chrystianizacji została zorganizowana z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zgromadzone zabytki z epoki oraz kopie i rekwizyty – umieszczone w odpowiedniej aranżacji z wykorzystaniem wielkoformatowych plansz – zilustrują różne aspekty chrystianizacji. Kraków i Małopolska zapisały i nadal piszą ważną kartę w historii chrześcijaństwa, dlatego wiele akcentów na wystawie dotyczy tych ziem.

Na wystawie będzie można zobaczyć militaria z czasów św. Wojciecha i św. Stanisława, najstarsze polskie monety emitowane przez Bolesława Chrobrego, srebrne i brązowe ozdoby, akcesoria rycerskie, średniowieczną ceramikę, rzymskie lampki oliwne z symboliką chrześcijańską z IV w. oraz oryginalne krzyżyki średniowieczne, w tym ruski enkolpion. Uzupełnieniem będzie stosowna muzyka (chorały gregoriańskie), nastrojowe światło i zapach. Wystawie towarzyszy katalog w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Wystawa zostanie otwarta 30 czerwca 2016 roku w Muzeum Archeologicznym w Krakowie przy ul. Poselskiej 3.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.