Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Oblicza miłości na Zamku Królewskim w Warszawie

Oblicza miłości na Zamku Królewskim w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie — Muzeum

Poznaj oblicza miłości na Zamku Królewskim w Warszawie. Miłość ma wiele odsłon, a każdą z nich można odnaleźć w dziełach sztuki zgromadzonych w zamkowej kolekcji. Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej zaprasza na weekend od 12 do 14 lutego 2021 roku. Wstęp wolny.

Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej zaprasza na walentynkowy weekend w muzeum. Specjalnie udostępniona trasa dla zwiedzających, prowadząca poprzez Galerię Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej oraz Apartamenty Królewskie, umożliwi odkrycie skarbów z miłością w tle. Zamek Królewski w Warszawie to nie tylko niezwykły pomnik polskiej solidarności i dumy narodowej, to przede wszystkim Wielkie Muzeum posiadające bogatą kolekcję dzieł sztuki odzyskiwaną przez kolejne pokolenia Polaków – od obrazów Rembrandta, Marcelego Bacciarellego, serię niezwykłych płócien Canaletta, ilustrującą dawną Warszawę, po wielkoformatowe słynne historyczne prace Jana Matejki.

W najbliższy weekend wstęp do Zamku jest wolny. Wystarczy odebrać z kasy bezpłatną wejściówkę, od godz. 10.00 do 17.00 zamkowe sale czekają na zwiedzających.

W ramach wydarzenia #ZakochaniWZamku będzie można poznać bliżej dzieła ukazujące różne przejawy miłości: miłość dwojga ludzi zaprezentuje obraz Adam i Ewa Łukasza Cranacha Starszego; miłość do Boga – obraz Święta Maria Magdalena Piotra van Linta; miłość do ojczyzny – urna z sercem Tadeusza Kościuszki w zamkowej Kaplicy; miłość rodzicielską – portrety rodziców króla Stanisława Augusta, matki Konstancji z Czartoryskich Poniatowskiej i ojca Stanisława Poniatowskiego, autorstwa Marcelego Bacciarellego; miłość mityczną – Orfeusz i Eurydyka na XIX-wiecznym zegarze ze złoconego brązu w Sali Wielkiej; miłość do Zamku – wystawa planszowa z okazji jubileuszu pięćdziesiątej rocznicy podjęcia decyzji o odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie oraz historyczna skarbonka, wystawiona na Dziedzińcu Wielkim, która znów pełni swoją dawną funkcję, dzięki czemu każdy może mieć udział w dokończeniu dekoracji hafciarskiej Sali Tronowej.

Na zwiedzających czekają również wystawy czasowe: Mistrzowie Reliefu. Najcenniejsze plakiety XV-XVIII w. z dawnej kolekcji Andrzeja Ciechanowieckiego i Porcelana z polskim Orłem. Serwisy Prezydenta Mościckiego i zastawy reprezentacyjne w czasach II Rzeczypospolitej Polskiej.

W sklepie z pamiątkami obowiązuje czternastoprocentowy rabat na zamkowe upominki.

Adam i Ewa, Zamek Królewski w Warszawie, fot. A.Ring, L.Sandzewicz 

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.