Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Od niepodległości do niepodległości. Polska myśl polityczna i prawna 1918-2018

Od niepodległości do niepodległości. Polska myśl polityczna i prawna 1918-2018

Uniwersytet Wrocławski / Uniwersytet Opolski

Czytelników Portalu Legitymistycznego pragniemy serdecznie zaprosić na Ogólnopolską Konferencję „Od niepodległości do niepodległości. Polska myśl polityczna i prawna 1918-2018”, która odbędzie się w dniach 1315 listopada 2018 roku. Konferencję współorganizują Katedra Doktryn Politycznych i Prawnych Uniwersytetu Wrocławskiego i Katedra Historii Państwa i Prawa oraz Doktryn Politycznych i Prawnych Uniwersytetu Opolskiego.

Wśród uczestników konferencji znaleźli się przedstawiciele obozu legitymistycznego, których wystąpienia szczególnie polecamy Państwa uwadze:

pan prof. dr hab. Jacek BartyzelKatolickie imperium apostolskie, zdynamizowane przez mesjanizm. Kosmowizja polityczna Jerzego Brauna

pan dr hab. Artur ŁawniczakCzy rzeczywiście Polska odzyskała niepodległość 11-go listopada Roku Pamiętnego?

pan mgr Łukasz SzymańskiStanisław Starzyński wobec przemian prawno-politycznych w latach 1918-1935

Miejsca spotkań:

Otwarcie konferencji nastąpi 13 listopada w Oratorium Marianum w Gmachu Głównym Uniwersytetu Wrocławskiego przy pl. Uniwersyteckim 1.

14 listopada obrady będą się toczyć w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Uniwersyteckiej 7/10.

15 listopada konferencja zostanie zamknięta po spotkaniu w budynku A Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Uniwersyteckiej 22/26.

Program konferencji do pobrania

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.