Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Dzień Europejskich Rezydencji Królewskich w Zamku Królewskim

Dzień Europejskich Rezydencji Królewskich w Zamku Królewskim

Zamek Królewski w Warszawie — Muzeum

Dzień Europejskich Rezydencji Królewskich
w Zamku Królewskim w Warszawie

#PalaceDay, 19 lipca 2020 roku

Promenady muzyczne w Ogrodach zamkowych

Opowieści muzyczne w Sali Wielkiej

Zamek Królewski w Warszawie jako członek ARRE od 2013 r. – Stowarzyszenia Europejskich Rezydencji Królewskich (Association des Résidences Royales Européennes), sieci 30 instytucji kultury z 15 krajów, m.in. Austrii, Belgii, Danii, Hiszpanij, Niderlandów, Francji, Monako, Niemiec, Portugalii, Rosji, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch – bierze udział w promocji wiedzy o europejskim dziedzictwie oraz budowie partnerstwa podczas realizacji wspólnych projektów kulturalnych. Jednym z nich jest #PalaceDay, inicjatywa, która corocznie 19 lipca gromadzi w mediach społecznościowych rezydencje królewskie i instytucje kulturalne w celu wymiany wiedzy na temat wspólnej spuścizny i tradycji.

Tegoroczna, piąta edycja #PalaceDay poświęcona została muzyce. To właśnie ten element łączący instytucje, które uczestniczą w wydarzeniu, stanie się leitmotivem ich relacji w Internecie. Dla Zamku Królewskiego w Warszawie będą to promenady muzyczne, zorganizowana po raz pierwszy wspólnie z Fundacją Ogrody Muzyczne seria koncertów w Ogrodach zamkowych z udziałem czterech zespołów, a także opowieści muzyczne dla dzieci pt. Harfa – królowa instrumentów, które w Sali Wielkiej (Balowej) poprowadzi pani Agata Salwińska o godz. 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 (wstęp z biletem do Zamku).

Podczas muzycznych promenad porannych w zamkowych Ogrodach od godz. 11.00 do 13.00 usłyszeć będzie można duet gitarowo-skrzypcowy oraz trio instrumentów dętych, promenady popołudniowe od godz. 15.00 do 17.00 wypełni trio instrumentów dętych oraz zespół New Warsaw Trio, a podczas promenad wieczornych od godz. 19.00 do 21.00 wystąpią New Warsaw Trio oraz trio smyczkowe. Prezentowana będzie zarówno muzyka klasyczna, jak i jazzowa.

Zapraszamy także na architektoniczny spacer prowadzony przez panią Natalię Szcześniak i pana Radosława Gajdę (autorów bloga Architecture is a Good Idea).

Program:

godz. 13.15 – zbiórka pod kolumną Zygmunta

Etapy spaceru:

I przystanek: Plac Zamkowy – jak wyglądał za czasów I Rzeczypospolitej?

II przystanek: Dziedziniec Wielki – jak zmieniał się Zamek w ciągu swoich dziejów?

III przystanek: Ogrody – kiedy zakończyła się odbudowa Zamku?

Obowiązują zapisy – bezpłatne bilety są do pobrania aż do wyczerpania miejsc. Pół godziny przed zbiórką na Dziedzińcu Wielkim (pl. Zamkowy 4) należy odebrać zestawy słuchawkowe (na podstawie kodów QR otrzymanych po rejestracji). Spacer odbędzie się w przestrzeni plenerowej, ale ze względu na krótkie przejście przez wnętrze należy zaopatrzyć się w maseczki ochronne. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.