Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Piknik Jubileuszowy

Piknik Jubileuszowy

Zamek Królewski w Warszawie — Muzeum

Piknik Jubileuszowy

29 maja 2022 roku

Po raz drugi podczas obchodów jubileuszu pięćdziesięciolecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie zapraszamy na wiosenne rodzinne świętowanie w urokliwych plenerach Ogrodów Królewskich – oazy zieleni w sercu Warszawy. Przygotowaliśmy moc atrakcji: koncerty, pokazy, animacje, a także ciekawe warsztaty. Tego dnia będzie można zwiedzić Zamek w ramach specjalnej trasy prowadzącej przez Apartamenty Wielki i Królewski. Dostępne będą także ekspozycje stałe w Pałacu Pod Blachą. Temat tegorocznych obchodów to Restytucja Zamku Królewskiego. Odbudowa bryły, odtwarzanie wnętrz.

Piknik Jubileuszowy to wyjątkowa okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i uczczenia rocznicy odbudowy Zamku, symbolu polskiej tożsamości i suwerenności. W programie m.in.:

Koncerty

Piknik rozpocznie się i zakończy muzycznym akcentem. W samo południem, tuż po oficjalnym otwarciu Pikniku, rozbrzmią Melodie wiedeńskie w wykonaniu zespołu Amabile, wieczór zaś zwieńczą ogniste klasyki tanga w wykonaniu zespołu Gang Tango w ramach programu Tango jak za dawnych lat.

Spotkania i pokazy

O polskich superbohaterach i lotach balonem opowie pan dr Tomasz Rożek, a filmowe pojedynki na szpady zaprezentują mistrzowie fechtunku i sztuki szermierczej.

Loty balonem

I tym razem będzie można zobaczyć Zamek Królewski i jego ogrody, a także panoramę miasta z niecodziennej perspektywy pokładu kosza balonowego zawieszonego wysoko nad ziemią.

Atrakcje dla rodzin

Pokazy naukowe i warsztaty, strefa animacji: bańki, puzzle i klocki XXL, zabawy z animatorami, gry i zajęcia plastyczne, happening Pudernice i pantalony Teatru Akt, fotobudka i wiele innych atrakcji dla młodszych i starszych uczestników – to wszystko nie pozostawi miejsca nawet na chwilę nudy.

Spotkanie z dziennikarzami Polskiego Radia Dzieciom

Tajniki pracy radiowca będzie okazja poznać w strefie Polskiego Radia Dzieciom, gdzie doświadczeni dziennikarze poprowadzą warsztaty reporterskie. Będzie także możliwość wzięcia udziału w audycjach plenerowych.

piknik jubileuszowy 2022

Zachęcamy do śledzenia innych wydarzeń, jakie będą organizowane w ramach obchodów. Przed nami m.in. konferencje naukowe, spotkania, a także cykl wykładów poświęcone wybitnym osobistościom związanym z odbudową Zamku, który dziś jest nie tylko symbolem, lecz także tętniącym życiem miejscem spotkań – otwartym dla wszystkich miłośników kultury, sztuki i nauki.

Bezpłatne zwiedzanie Zamku Królewskiego (plac Zamkowy 4) w godz. 10.00–17.00. Godziny otwarcia Ogrodów Królewskich: 11.00–21.00. Szczegółowe informacje.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.