Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Pobożna wdowa i skuteczna lobbystka. Hrabina Friederike von Reden w centrum wydarzeń w Prusach w I połowie XIX wieku

Pobożna wdowa i skuteczna lobbystka. Hrabina Friederike von Reden w centrum wydarzeń w Prusach w I połowie XIX wieku

Organizacja Monarchistów Polskich / Klub Muzyki i Literatury

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu i Organizacja Monarchistów Polskich zapraszają na prelekcję pani dr Urszuli Bończuk-Dawidziuk pt.

Pobożna wdowa i skuteczna lobbystka. Hrabina Friederike von Reden w centrum wydarzeń w Prusach w I połowie XIX wieku.

W ramach spotkania prezentacja książki pt. Działalność kulturalna hrabiny Friederike von Reden (1774–1854), wydanej przez Oficynę Wydawniczą ATUT w roku 2019.

Zapraszamy: 23 sierpnia 2021 roku, godz. 17.00. Klub Muzyki i Literatury, plac Tadeusza Kościuszki 10, Wrocław. Spotkanie transmitowane online

Wydarzenie na Facebooku

Doktor Urszula Bończuk-Dawidziuk – historyk sztuki i muzealnik. Studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą i Uniwersytecie Warszawskim. Stypendystka DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst), Instytutu Herdera w Marburgu i Federalnego Instytutu Badań nad Kulturą i Historią Niemców w Europie Wschodniej w Oldenburgu. Autorka książki na podstawie dysertacji doktorskiej, a także licznych artykułów naukowych, haseł do katalogów, leksykonów i encyklopedii. Współautorka katalogów zbiorów i wystaw. Jest członkiem Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Stowarzyszenia Muzeów Uczelnianych i Stowarzyszenia Muzealników Polskich.

Zawodowo interesuje się historią sztuki i kultury około 1800 r. oraz historią wrocławskiego muzealnictwa. Obecnie pracuje w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się badaniem historii kolekcji uniwersyteckich i upowszechnianiem tej wiedzy w publikacjach, na konferencjach naukowych, a szerszej publiczności także na wystawach czasowych. W 2011 r. za wystawę jubileuszową z okazji dwusetlecia utworzenia Państwowego Uniwersytetu we Wrocławiu pt. „Uniwersytet Wrocławski 1811–2011” otrzymała brązowy medal Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dr Urszula Bończuk-Dawidziuk — historyk sztuki i muzealnik
Pobożna wdowa i skuteczna lobbystka (plakat do druku)

Pobożna wdowa i skuteczna lobbystka. Hrabina Friederike von Reden w centrum wydarzeń w Prusach w I połowie XIX wieku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.