Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Gliwice: Recital Beethovenowski

Recital Beethovenowski

Muzeum w Gliwicach

Podwieczorki muzyczne: „Recital Beethovenowski”

12 grudnia 2021 roku, godz. 16.00

Nasz podwieczorkowy rok kończymy mocnym akcentem pianistycznym. Sięgniemy tym razem po muzyczny Nowy Testament, jak często bywa określany zbiór trzydziestu dwóch sonat fortepianowych mistrza z Bonn. Wielką syntezą tego, co miał Ludwik van Beethoven do powiedzenia w ostatnim okresie twórczości i co mógł wypowiedzieć za pomocą fortepianu, są trzy ostatnie arcydzieła cyklu. Dwa z nich wypełnią program grudniowego koncertu. Największe wzloty, najcięższe walki i największa cisza wewnętrzna jako nagroda po tych walkach – oto treść Sonaty fortepianowej op. 111. Z kolei opus 109 prowadzi nas w ton głębokiego zanurzenia się w uczuciowości skupionej na samej sobie, wolnej od wszelkiej wybuchowości. Z tą prawdziwie tytaniczną, a zarazem transcendentalną muzyką zmierzy się jeden z czołowych współczesnych polskich pianistów – pan Zbigniew Raubo. Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego, dziś sam jest profesorem macierzystej uczelni. Artysta zdobył nagrody na dwóch największych międzynarodowych konkursach pianistycznych: im. Ferucjusza Busoniego w Bolzano oraz im. Franciszka Liszta w Utrechcie. Nagrał wiele płyt dla krajowych i zagranicznych firm fonograficznych, m. in. dla japońskich filii firm Deutsche Gramophon i RCA.

Bilety (w cenie 16 zł i 12 zł) są do nabycia w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (godz. 10.00-18.00). Prosimy o zakup biletów w przedsprzedaży. Realizacja koncertu uzależniona będzie od sytuacji sanitarnej.

Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a, Gliwice. Organizatorzy: Samorząd Miasta Gliwice, Muzeum w Gliwicach, Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych

Zbigniew Raubo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.