Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Uzasadnienie dla istnienia człowieka

Uzasadnienie dla istnienia człowieka

Wrocławski Klub „Teologii Politycznej”

Szanowni Państwo,

W imieniu redakcji „Teologii Politycznej” oraz Fundacji Konrada Adenauera serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie prof. Remigiusza Brague’a pt.

Uzasadnienie dla istnienia człowieka (The legitimacy of the Human).

Po wykładzie odbędzie się dyskusja z udziałem dr. Michała Głowali (Instytut Filozofii UWr) oraz prof. Marka Zybury (Centrum Willy’ego Brandta).

Spotkanie odbędzie się 29 października 2010 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali im. Lutza w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta przy ul. Strażniczej 1-3 we Wrocławiu.

Rémi Brague urodził się 8 września 1947 roku w Paryżu. Jest pisarzem, filozofem, nauczycielem akademickim, specjalistą od średniowiecznej filozofii arabskiej i żydowskiej, a także znawcą filozofii greckiej. Wykłada filozofię grecką, rzymską i arabską na Sorbonie oraz na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium. Jest członkiem dwóch agend Institut de France.

Stał się znany dzięki swojemu dziełu Europe, la voie romaine («Europa, rzymska droga») oraz esejom poświęconym chrześcijaństwu. Jest autorem tryptyku filozoficznego La Sagesse du Monde («Mądrość Świata»), La Loi de Dieu («Prawo Boskie») i Du Dieu des chrétiens et d'un ou deux autres («O Bogu chrześcijan i jeszcze jednym albo dwóch innych»).

Spektrum jego zainteresowań jest bardzo szerokie: od badań poświęconych klasycznej myśli greckiej Platona i Arystotelesa (po średniowieczną filozofię arabską i żydowską oraz komparatystykę religijną). Swą rozprawę doktorską poświęcił pojęciu «świata» u Arystotelesa. Publikował także teksty poświęcone Majmonidesowi, św. Bernardowi i Ar-Raziemu. Jest komentatorem Heideggera oraz Leo Straussa.

Serdecznie zapraszamy w imieniu Redakcji „Teologii Politycznej” oraz członków Wrocławskiego Klubu „TP”. 

Więcej informacji: wroclaw@teologiapolityczna.pl, tel.: 886 602 763 

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.