Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: STOP cenzurze Internetu

STOP cenzurze Internetu

Inicjatywa Wolny Wrocław

Zapraszamy na protest we Wrocławiu

Rynek, 7 września 2018 roku, godz. 18.00

Protesty, które odbyły się w kilkunastu miastach Polski pod koniec czerwca, spowodowały, że 5 lipca polscy europosłowie nie odważyli się poprzeć projektu dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Projekt został zaproponowany przez Komisję Prawną Parlamentu Europejskiego i miał prowadzić do ogólnoeuropejskiej (a może i ogólnoświatowej) cenzury w serwisach społecznościowych.

Na początku września Parlament Europejski będzie jednak jeszcze raz głosował nad projektem tej dyrektywy i nadal istnieje niebezpieczeństwo, że zostaną w niej przepisy prowadzące do cenzury. Głosowanie zostało zaplanowane na godz. 12.00 12 września 2018 roku, a termin składania poprawek wyznaczono na godz. 13.00 5 września.

Dodatkowo polski rząd zamierza w większym stopniu niż obecnie blokować dostęp do „zakazanych” stron internetowych. Oprócz stron z nielicencjonowanym hazardem (już blokowanych) blokowane mają być strony oferujące nielicencjonowane usługi pośrednictwa w przewozie osób (może to dotknąć np. Ubera), „podejrzane” usługi finansowe, znajdujące się na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego (mogą to być np. giełdy kryptowalut), strony sprzedające tzw. dopalacze i inne zakazane używki. Mogą być to też inne strony, które nie spodobają się władzy. Jest to powrót do pomysłu stworzenia niesławnego Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych z lat 2009/2010. Jeśli rząd nie wycofa się ze swoich planów, protesty w Polsce będą dotyczyć także tej kwestii.

Zapraszamy wszystkich. Prosimy o przynoszenie transparentów, wyrażających sprzeciw wobec unijnej dyrektywy, prosimy także jak najszerszą promocję tego wydarzenia.

Przyjdź i wyraź sprzeciw wobec zamiaru wprowadzenia cenzury Internetu. W 2012 roku udało się udaremnić ratyfikację umowy ACTA, teraz też mamy szansę. Spotykamy się pod Pręgierzem.

Szczegóły: https://art13.eu, https://stopacta2.org

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.