Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Sesja naukowa poświęcona Islandii

Wiosenna sesja naukowa poświęcona Islandii

Studencki Klub Islandzki

Studencki Klub Islandzki zaprasza na wiosenną sesję naukową poświęconą Islandii (22 marca 2011 r., godz. 17.00).

W programie:

dr Maciej Dąbski, Uniwersytet Warszawski — …Co nunatak Skálabjörg wie o środowisku?

Nunatak Skálabjörg stanowi część wierzchołka wulkanu Esjufjöll, który od tysięcy lat erodowany jest przez lodowiec Breiðamerkur. Aby się dostać w ten trudno dostępny teren, trzeba odbyć kilkugodzinny marsz po lodowcu. Zapraszam na relację z badań geomorfologicznych, które w 2008 r. przeprowadziłem z Piotrkiem Angielem. Przedmiotem badań były: wały morenowe mówiące o tempie kurczenia się lodowca w XX w., wielkie jeziora powstałe z wody wytopnieniowej oraz formy peryglacjalne będące dowodem na intensywne zamarzanie i rozmarzanie gruntu.

mgr Anna Wojtyńska, Uniwersytet Islandzki — Islandia. Utopia polskich imigrantów? (reprezentacja migracji do Islandii w polskich mediach)

Na tle wszystkich ruchów migracyjnych z Polski wyjazdy Polaków do Islandii są zjawiskiem marginalnym. Dlatego długo nie cieszyły się zbytnim zainteresowaniem polskich mediów. Sytuacja ta zmieniła się z momentem, kiedy Islandia otworzyła swój rynek pracy dla obywateli nowych państw członkowskich Unii Europejskiej. Od tego czasu polskie media zaczęły zachwalać Islandię jako niezwykle atrakcyjny kierunek wyjazdów. W swojej prezentacji próbuję prześledzić sposób prezentowania Islandii w Polsce.

Miejsce: gmach Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 24 (wejście przez Mały Dziedziniec), sala 200. Wstęp wolny.

http://uw.islandia.pl/nova/

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.