Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Koncert chóru Seven Sharp

Koncert chóru Seven Sharp

Centrum Kultury ZAMEK

19 maja 2012 r., godz. 16:00 — wiosenny koncert chórów (amfiteatr).

Chór Ballada – Wrocław/Leśnica

Chór BASILICA CANTANS Wrocław/Karłowice

Seven Sharp – chór z Danii

19 maja amfiteatr Centrum Kultury Zamek gościć będzie 3 niezwykłe chóry: zamkowy Chór Ballada, duński chór Seven Sharp oraz chór Basilica Cantans z Wrocławia.

Będzie to niepowtarzalny wieczór, podczas którego usłyszymy całą gamę pieśni – od pieśni liturgicznych, przez patriotyczne aż do jazzowych wykonań popularnych piosenek. Dzięki tak zróżnicowanemu repertuarowi zarówno młodzi jak i starsi widzowie nawet przez moment nie ziewną i znajdą interesującą dla siebie nutę.

Chór Ballada – chór działający na terenie Centrum Kultury Zamek, zrzeszające aktywnych i utalentowanych seniorów pod akompaniamentem Jana Chowańca.

Seven Sharp – duński chór łączący 80 głosów. Wielojęzyczny, ponieważ śpiewa aż w 3 językach – duńskim, angielskim i szwedzkim. Repertuar zaskakuję, bowiem Seven Sharp łączy wiele gatunków muzycznych od rocka po jazz, a w ich wykonaniu nie zabraknie również piosenek musicalowych oraz utworów niezapomnianych Beatlesów, Cohena lub Queen pod batutą Erika Andersena. Prócz współczesnej muzyki chór lubi prezentować rodowite, duńskie pieśni i ballady w ciekawej aranżacji. Czterogłosowy zespół w tym roku wystąpi po raz pierwszy w Polsce.

Basilica Cantans – to z kolei wrocławski chór liturgiczny, lubujący się w muzyce religijnej. Trzeba jednak zauważyć, że repertuar Basilica Cantans jest o wiele bogatszy, co pozwala mu uczestniczyć również w świeckich uroczystościach. Poza pieśniami religijnymi, pasyjnymi i kolędami chór prezentuje utwory patriotyczne, ludowe, nawiązuje również do muzyki cerkiewnej. A wszystko to pod batutą Mirosławy Jura-Żegleń.

Centrum Kultury ZAMEK, pl. Świętojański 1, Wrocław.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.