Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Dzień wokół wystawy śląskiej rzeźby kamiennej XII-XVI wieku w nowej aranżacji

Dzień wokół wystawy śląskiej rzeźby kamiennej XII-XVI wieku w nowej aranżacji

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

plac Powstańców Warszawy 5

Dzień wokół wystawy śląskiej rzeźby kamiennej XII-XVI wieku w nowej aranżacji

1 października 2016 roku, wstęp wolny

godz. 10.00 Śladami średniowiecznego Wrocławia

Przeniesiemy się w czasie do średniowiecznego Wrocławia i przyjrzymy się zagadkowym rzeźbom wmurowanym niegdyś w kamienice oraz figurom świętych stanowiącym dawniej wystrój kościołów. A wszystko to na wystawie śląskiej rzeźby kamiennej w nowej aranżacji. Na koniec spróbujemy samodzielnie wykonać rzeźbę lub płaskorzeźbę z masy solnej. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zabawę poprowadzi pani Magdalena Krzyształowicz. Wstęp wolny, obowiązują zapisy w Dziale Oświatowym (tel. 71 372 51 48).

godz. 11.00-15.00 Goście z dawnych czasów – Chorągiew Najemna BREGA

W średniowieczu nie znano jeszcze fotografii. Ale możemy to nadrobić! W czasie dnia otwartego po Muzeum przechadzać się będą średniowieczni panowie i damy z grupy rekonstrukcji historycznej Chorągiew Najemna BREGA. Można będzie zrobić sobie z nimi zdjęcie i zapytać, jak to jest być rycerzem w XXI wieku.

godz. 14.00 Pokaz tańca piętnastowiecznego w wykonaniu Towarzystwa Kultury Dawnej Serenissima Wratislavia w holu głównym.

Śląska rzeźba kamienna

Zajęcia dla dzieci

2 października 2016 roku

Gmach główny Muzeum Narodowego, godz. 12.00

O dawnym Wrocławiu z przymrużeniem oka

Cykl: Z rodziną do Muzeum

Podczas zajęć plastycznych dzieci dowiedzą się, jakie zwyczaje mieli kiedyś mieszkańcy Wrocławia, będą też miały okazję doświadczyć tych zwyczajów osobiście. Dzieci wezmą udział w biegu po futro, wyborach króla, przeładunku statków pływających po Odrze, a nawet zostaną zamknięte w klatce błaznów. Czy dawne pomysły wrocławian sprawdzą się jako dobra zabawa? Zajęcia poprowadzi pan Sławomir Ortyl. Zabawy przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zapisy przyjmuje Dział Oświatowy w godz. 9.00-15.00 (tel. 71 372 51 48). Wstęp wolny.

Pawilon Czterech Kopuł, godz. 11.00

Miasteczko jak ciasteczko!

Cykl: Pociąg do sztuki. Hamburger Bahnhof

Warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat z opiekunami. Podczas zajęć maluchy zbudują razem wielkie, kolorowe miasteczko. Punktem wyjścia do wspólnej zabawy plastycznej będzie Strefa Petera Halleya z 1993 roku. Zajęcia poprowadzi pani Monika Krysztofińska. Na spotkanie obowiązują zapisy w godz. 9.00-15.00 (tel. 71 712 71 81). Wstęp wolny.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.