Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Spacer z wolontariuszami i wykłady w Muzeum Narodowym

Spacer z wolontariuszami i wykłady w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

plac Powstańców Warszawy 5

Spacer z wolontariuszami, wykłady

 

26 listopada 2016 r., godz. 13.00

Przewodnikami podczas spaceru po muzealnych galeriach będą wolontariuszki, które poprowadzą zwiedzających po przygotowanej przez siebie trasie. Wstęp wolny.

Prowadzą: panie Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy i Monika Petryna

Trasa:

Malarz francuski, Portret młodzieńca z goździkiem, lata 60. XVI w., Sztuka europejska XV-XX w.

Alexander Kanoldt, Autoportret, 1929, Sztuka europejska XV-XX w.

Artur Grottger, Portret Władysława i Stanisława Tarnowskich, 1866 (1872), Sztuka polska XVII-XIX w.

Józef Mehoffer, Dziewczynka góralska, 1904, Sztuka polska XVII-XIX w.

Wacław Koniuszko, Portret chłopca, Sztuka polska XVII-XIX w.

*****

26 listopada, godz. 12.00

W pastelowym świecie Rosalby Carriery

Cykl: Kobieta w świecie sztuki

Pan Michał Pieczka przedstawi sylwetkę Rosalby Carriery – wyjątkowej malarki czasów rokoko. Opowie o jej niezwykłej karierze jako portrecistki najważniejszych postaci osiemnastowiecznej Europy, zaprezentuje jej najbardziej interesujące obrazy. Sala 116, wstęp wolny.

27 listopada, godz. 10.00, 11.30, 14.00, 15.30

W blasku chwały i złota. O pracy złotników z dawnych czasów

Cykl: Mozaika muzealna

Zabawa plastyczna dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat (godz. 10.00 i 14.00) i dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat (godz. 11.30 i 15.30). Złoto, srebro i rubiny to wspaniałe połączenie. Repusowanie, grawerowanie i emalia komórkowa – dla niejednej osoby hasła te brzmią bardzo tajemniczo. Podczas zajęć poświęconych pracy dawnych złotników będzie można dowiedzieć się, co one znaczą, a także zobaczyć kielichy, obrazy i rzeźby ze srebrnej i złotej blachy oraz pierścienie i wspaniałe brosze. Prowadzenie: pani Barbara Przerwa. Wstęp z biletem za 15 zł. Zapisy w godz. 8.00-15.00 (tel. 71 372 51 48). Sala 116.

Pawilon Czterech Kopuł

ul. Wystawowa 1

25 listopada, godz. 17.00

W piątek o piątej – oprowadzanie po wystawie czasowej

W każdy piątek o piątej, o każdej porze roku, każdy może przyjść na otwarte oprowadzanie. Wstęp z biletem na wystawę czasową.

26 listopada, godz. 16.00

Kolekcja Ericha Marxa

Cykl: Gdy prywatne staje się publiczne. O kolekcjonerach sztuki współczesnej

Eryk Marx rozpoczął swoją kolekcjonerską przygodę pod koniec lat 60. XX w. Pierwsze prace nabywał intuicyjnie, kierując się spontanicznymi wyborami estetycznymi. Dzięki współpracy z krytykiem sztuki i marszandem, Heinerem Bastianem, Marx nawiązał kontakty z Andrzejem Warholem, Cy Twomblym czy Józefem Beuysem. Te znajomości, spotkania i dyskusje z artystami nadawały wyborom kolekcjonera nowy wymiar i sprawiły, że sama kolekcja zyskiwała nowe konteksty, nasycone osobistymi relacjami. Wykład poprowadzi pani dr Barbara Banaś. Wstęp wolny.

27 listopada, godz. 11.00 i 16.00

Do czterech razy sztuka!

W jednym z czterech oddziałów Muzeum Narodowego, pod czterema kopułami, opowiemy o czterech dziełach sztuki z naszej wystawy. Bo trzy to za mało. A do czterech razy sztuka! Oprowadza pani Aleksandra Paterman. Wstęp z biletem na wystawy.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.