Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Spotkania z Arnhild Lauveng

Spotkania z Arnhild Lauveng

Ambasada Królestwa Norwegii

Wydawnictwo Smak Słowa serdecznie zaprasza na spotkania z wybitną psycholog i psychoterapeutką norweską, panią Arnhild Lauveng17 i 18 maja 2013 r., podczas Warszawskich Targów Książki. Autorka przyjeżdża promować polskie wydanie swej najnowszej książki „Coś zupełnie innego” (wyd. Smak Słowa, przekład: Ewa M. Bilińska).

17 maja, godz. 13.45-15.15 spotkanie na Wydziale Psychologii UW, ul. Stawki 5/7 – sala 93

18 maja, godz. 16.00-17.30 spotkanie w księgarni Traffic Club, ul. Bracka 25

18 maja, godz. 14.00 podpisywanie książek na stoisku Smaku Słowa podczas Warszawskich Targów Książki, Stadion Narodowy.

Gość: Arnhild Lauveng — psycholog i psychoterapeutka norweska, autorka książek „Byłam po drugiej stronie lustra”, „Niepotrzebna jak róża” oraz „Coś zupełnie innego”. W 2004 r. otrzymała nagrodę za promowanie otwartości i swobody w wyrażaniu siebie w ramach psychiatrycznej opieki zdrowotnej. Nieugięta w walce ze stygmatyzacją osób chorujących psychicznie.

Prowadząca: Katarzyna Sroczyńska — redaktor naczelna dwumiesięcznika „Coaching” i szef działu psychologicznego w miesięczniku „Focus”.

Tłumaczka: Agnieszka Nowak — psycholog, autorka znakomitych przekładów najwybitniejszych światowych psychologów.

Wstęp na spotkania wolny.

Arnhild Lauveng od czasu swojego debiutu w roku 2005 – autobiografii „Byłam po drugiej stronie lustra” – osiągnęła wielki sukces jako autorka literatury popularnonaukowej oraz wykładowca. Coś zupełnie innego to książka poświęcona młodzieży i szeroko rozumianej problematyce zdrowia psychicznego.

O książce: Coś zupełnie innego to niezwykle pozytywna i niosąca nadzieję książka, w której autorka pokazuje, że choroba psychiczna nie jest wyrokiem na całe życie. Pisze też, że często jest to taka sama choroba, jak dolegliwości somatyczne, i niekiedy wymaga podobnych zabiegów leczniczych. Arnhild Lauveng podkreśla, że nie trzeba się wstydzić wizyt u psychologa czy u psychiatry, którzy wykonują taką samą pracę, jak lekarze i terapeuci innych specjalności, pragnący przynieść ulgę swoim pacjentom. Zdejmuje przy tym piętno z osób chorych psychicznie i oswaja nas z zaburzeniami, które mogą stać się udziałem nas samych lub naszych bliskich.

Książka „Coś zupełnie innego” została napisana z myślą o młodych ludziach borykających się z różnymi trudnościami natury psychicznej. Ale w równym stopniu adresowana jest do partnerów, członków rodziny oraz przyjaciół chorego.

Arnhild Lauveng

Dla młodych ludzi, czytających opowiadania o Monie, Amirze i wszystkich pozostałych bohaterach, przesłanie jest jasne: nie jesteś sam. A poza tym dostajesz do ręki pewne przemyślenia, a wręcz zasób słów, z których możesz skorzystać, gdybyś chciał/chciała porozmawiać z kimś o nękających cię problemach.

Norweski Związek Psychologów

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.