Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Spotkanie z Olem Høystadem

Spotkanie z Olem Høystadem

Wydawnictwo Bellona

Zapraszamy na spotkanie z autorem książki Serce. Historia kultury i symbolu, Norwegiem Olem Marcinem Høystadem – filozofem i kulturoznawcą.

Serce, jak chyba wszyscy wiecie, to w wielu kulturach najważniejszy symbol. Jeśli zdecydujecie się przyjść na spotkanie, a także przeczytać xiążkę, poznacie historię tej znaczącej metafory od starożytności po czasy współczesne. A historia tego symbolu to również historia człowieka, jego samoświadomości i odwiecznej wojny uczuć z rozumem.

Xiążka dr. filozofii Olego Marcina Hoystada, kulturoznawcy interdyscyplinarnego ze Szkoły Wyższej w Telemarku i z Uniwersytetu Południowej Danii, zdobyła już czytelników w krajach anglo-, niemiecko-, rosyjsko- i hiszpańskojęzycznych, a także w Estonii i Grecji. Doskonały prezent dla przyjaciela od serca, zwłaszcza, jeśli zależy nam na intelektualnym porozumieniu z tym, dla kogo szybciej bije nasze serce.

Xiążka ukazała się w zeszłym roku nakładem Wydawnictwa Bellona.

Spotkanie odbędzie się 12 marca 2012 r., godz. 17:00, w Tarabuku, ul. Browarna 6, Warszawa.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.