Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Tajemnice XVIII-wiecznej Wenecji

Tajemnice XVIII-wiecznej Wenecji

Muzeum Łazienki Królewskie

Muzeum Łazienki Królewskie

ul. Agrykola 1, Warszawa

Tajemnice XVIII-wiecznej Wenecji

Wenecja – jedno z najsłynniejszych i najbardziej fascynujących miast świata. Niegdyś potężne państwo w momencie słabości i rozkładu zaczęło ukrywać się pod karnawałową maską. O teatralizacji życia w Wenecji w XVIII wieku opowie pan prof. Jarosław Kilian. Spotkanie odbędzie się 16 marca 2016 roku o godz. 18.00 w Pałacu na Wyspie.

Dzięki kształtowanym przez stulecia obyczajom, instytucjom i prawom weneckie widowiska, ceremonie, publiczne oraz prywatne święta zyskały formę dzieła sztuki. Zastanawiające jest jednak, dlaczego właśnie w chwili słabości politycznej ze zwielokrotnioną siłą wybuchło w Wenecji zamiłowanie do rozrywek, karnawałów i świąt. Kto wykładał pieniądze na fajerwerki i widowiska? Jakie tajemnice skrywała osiemnastowieczna Wenecja? Na te i inne pytania poznamy odpowiedź podczas wykładu, który wygłosi specjalista w dziedzinie teatralizacji w sztuce, historyki sztuki i reżyser, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

G.A.Canal, Canale Grande i kościół Santa Maria della Salute (1730)

Cykl Oświeceniowa republika władców to otwarte wykłady Ośrodka Badań nad Epoką Stanisławowską Łazienek Królewskich oraz Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, które będą odbywać się w Muzeum do czerwca 2016 roku. Szczegółowe informacje o wykładach dostępne są na naszej stronie oraz na Facebooku.

Wykład będzie również transmitowany na stronie Muzeum.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.