Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Tajemnicze kwiaty

Tajemnicze kwiaty

Muzeum Narodowe w Krakowie

Tajemnicze kwiaty

12 i 13 sierpnia 2023 roku Dom Józefa Mehoffera (ul. Krupnicza 26) zaprasza na oprowadzania, warsztaty i koncert.

12 sierpnia

Godz. 14.00 Oprowadzanie po wystawach: stałej i czasowej pt. Śpiewaczka. Arcydzieło Józefa Mehoffera ze zbiorów Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki. Wstęp z biletem na wystawę.

Godz. 16.00 Summertime – koncert duetu jazzowego Jazz Bees. Wykonawcy: pani Anna Hrabovska (skrzypce), pani Ewa Ryks (fortepian). Wstęp wolny.

13 sierpnia

Godz. 12.00 Oprowadzanie po Domu Józefa Mehoffera. Wstęp z biletem na wystawę.

Godz. 14.00 Warsztaty Historia i tradycja bukietów na święto Matki Boskiej Zielnej – samodzielne wykonywanie bukietów – uczestnicy podczas tworzenia bukietów z ziół i kwiatów dowiedzą się, co symbolizują poszczególne zioła, jak działają i jakie mają zastosowanie. Wstęp wolny. Konieczna rezerwacja, tel. 12 433 57 44 (zgłoszenia będą przyjmowane do 11 sierpnia).

Godz. 16.00 – Wykład Droga kwiatów – symbolika kwiatów w różnych częściach świata. Spotkanie poświęcone tematyce ogrodów oraz roli kwiatów w życiu człowieka w ujęciu geograficznym i historycznym. Wstęp wolny.

Natura i Sztuka. Projekt fryzu na gmachu TPSP w Krakowie

Lato w ogrodach

Podczas letnich upałów ogrody Muzeum Narodowego w Krakowie tętnią życiem. Ogrody przy Domu Józefa Mehoffera i Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego (ul. Józefa Piłsudskiego 12) oferują schronienie przed palącym słońcem oraz orzeźwiające napoje. To idealna propozycja na wakacyjne spotkania, odpoczynek wśród zieleni, a także skorzystanie z naszych propozycji kulturalnych.

Ogród w Domu Józefa Mehoffera stanowi swego rodzaju przedłużenie ekspozycji muzealnej. Artysta sam zaprojektował jego kształt w 1932 roku, niestety po wojnie ogród został zaniedbany. W 2003 roku Muzeum odtworzyło jego projekt na podstawie ikonografii i badań terenowych. Za to na tyłach Pałacyku Czapskich znajduje się ogród, który zachował XIX-wieczny charakter. W cieniu stuletnich drzew można podziwiać część lapidarium, w którym znajdują się fragmenty krakowskich, gotyckich budowli. Ochłodzić się można także na dziedzińcach innych oddziałów MNK.

Dom Józefa Mehoffera, fot. studio Pion

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.