Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Polska: Brynja i Ósk ponownie w Polsce

Brynja i Ósk ponownie w Polsce

muzykaislandzka.pl / Borówka Music

Panie Brynja Bjarnadóttir i Þorbjörg Ósk Eggertsdóttir to utalentowane autorki piosenek tworzące w nurcie folk, mieszkające na co dzień w Reykjavíku. Są przyjaciółkami jeszcze z lat szkolnych, ale to będzie dopiero ich trzecia wspólna trasa. Grały już na Starym Kontynencie – we Włoszech, Danii, Norwegii, Francji czy na Słowacji. W sierpniu ubiegłego roku pojawiły się również w Polsce na dwóch koncertach we Wrocławiu i Poznaniu. Ósk przyznaje, że uwielbia być w trasie i grać swoją muzykę w różnych miejscach dla kolejnych nowych słuchaczy. Artystki czerpią inspiracje z Emilíany Torrini, Múm, Alt-J i Sufjan Stevens.

To jeszcze nie koniec niespodzianek przygotowanych na ten rok przez Borówka Music.

Program:

9 kwietnia 2014 r., godz. 20.00 – Scenografia Klub i Kawiarnia, ul. Zachodnia 81/83, Łódź – bilety: 10 zł

10 kwietnia 2014 r., godz. 19.00 – Meskalina, Stary Rynek 6, Poznań – bilety: 12/20 zł

11 kwietnia 2014 r., godz. 20.00 – Krotoszyński Ośrodek Kultury, ul. 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej 18, Krotoszyn – bilety: 10 zł

12 kwietnia 2014 r., godz. 20.00 – Bugsy’s Jazz Club, ul. Władysława Łokietka 2, Pszczyna – bilety: 15 zł

13 kwietnia 2014 r., godz. 19.30 – Klub Żaczek, al. 3 Maja 5, Kraków – bilety studenckie: 15/20 zł, normalne: 20/25 zł (+ Mademoiselle Karen z Danii)

Ósk: www.soundcloud.com/oskmusic oraz www.facebook.com/oskmusic

Brynja: www.brynja.bandcamp.com oraz www.facebook.com/brynjamusic

http://www.vimeo.com/70548960

Od redaktora naczelnego: Podajemy, w ramach naszego zainteresowania kulturą krajów skandynawskich, informację o zaplanowanej na ten tydzień trasie koncertowej, aby nic ważnego nie umknęło naszemu skrupulatnie prowadzonemu kalendarium – trudno jednak nie wyrazić zdziwienia, że wydarzenie, które z pewnością zasługiwałoby na poważne zainteresowanie i wysoką frekwencję, jest organizowane w drugiej połowie Wielkiego Postu, m.in. w święto Matki Bożej Bolesnej i Niedzielę Palmową. Można to odczytać niestety jako sygnał, że zaproszeni są przede wszystkim ateiści i innowiercy… Żałujemy, iż trasa nie została zaplanowana w bardziej sprzyjającym terminie.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.