Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Spacer wokół szopki. W rytmie Krakowa

Spacer wokół szopki. W rytmie Krakowa

Muzeum Krakowa

Spacer wokół szopki. W rytmie Krakowa

6 stycznia 2024 roku, godz. 14.00

Zbiórka: pl. Wielkiej Armii Napoleona (przed punktem InfoKraków)

Zapraszamy na spacer prowadzony przez dyrektora Muzeum Krakowa, pana dra Michała Niezabitowskiego.

Tradycyjnie w święto Trzech Króli krakowianie i turyści będą mieli okazję wybrać się na spacer śladem szopek krakowskich. Tegoroczna trasa została skomponowana z muzycznych motywów historii naszego miasta. Szopka krakowska czerpie inspiracje z bogactwa zabytków, a jej wyjątkowość tkwi w fantazyjnym łączeniu stylów, mieszaniu porządków i postaci z różnych światów. Wśród tych ostatnich nie brakuje najróżniejszych „muzykantów” – od przygrywających na skrzypcach i trąbach aniołów po krakowskich andrusów.

Spacerując po Starym Mieście, będziemy wypatrywać w szopkach muzycznych wątków i postaci, a także odwiedzać miejsca ważne dla kultury, ciesząc się muzyką graną na żywo i wspólnym śpiewem.

Spacer rozpoczniemy pod Wawelem, a skończymy w pałacu Krzysztofory. Po spacerze zachęcamy do odwiedzania pokonkursowej wystawy szopek krakowskich w pałacu. Wstęp na wystawę jest płatny.

Spacer jest częścią wydarzenia Wokół Szopki, w którego ramach Muzeum Krakowa i Krakowskie Biuro Festiwalowe prezentują w przestrzeni miejskiej blisko 40 szopek krakowskich. Do 4 lutego można je podziwiać w witrynach sklepów, hoteli i restauracji oraz galeriach handlowych, a także w podświetlonych, wolnostojących gablotach. Mapa lokalizacji

Finisaż wystawy „Trzepaki, Reksio, Atari”

7 stycznia

Muzeum Nowej Huty, os. Centrum E 1

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji, żeby popstrykać u nas w kapsle, zagrać w Robbo na Commodore i poznać osobiście Misia Uszatka, to ostatni moment na nadrobienie zaległości.

Czekają też na Was – w promocyjnej cenie – wydawnictwa towarzyszące wystawie: w dniu finisażu album Na trzepaku i czasopismo dla dzieci „Krzysztoforek” (nr 38/2023) będą dostępne z rabatem 15%.

Program

Godz. 10.00–18.00 – zwiedzanie wystawy (ostatnie wejście o godz. 17.00)

Godz. 12.00–14.00 – sesje RPG w przestrzeni wystawy

Wspólne tworzenie opowieści o przygodach dzieci, osadzone w latach 80. i 90. XX wieku. Dzięki czołowym krakowskim Mistrzom Gry przeniesiemy się do lekko fantastycznej wersji Krakowa. Każdy z uczestników wcieli się w postać, która wraz z grupą przyjaciół przeżyje fascynujące przygody. Gry będą się odbywać w wypełnionej atmosferą dzieciństwa przestrzeni wystawy. Będziemy grać w systemy takie jak m.in.: Tajemnice Pętli/Tajemnice Powodzi czy Dzieciaki na rowerach. W godz. 12.00–14.00 odbędą się 4 równoległe sesje.

Limit osób: 5 na każdej sesji. Sesje są przeznaczone dla osób powyżej szesnastego roku życia.

Wstęp: 15 zł. Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających, tel. 12 426 50 60.

Godz. 15.00 – Ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie, w czasie którego każdy, kto zechce, podzieli się wspomnieniami.

Prowadzenie: pani Agata Klimek-Zdeb.

Wstęp z biletem na wystawę. Pierwszeństwo dla osób z rezerwacją: Centrum Obsługi Zwiedzających, tel. 12 426 50 60.

Ekspozycja ma ścieżki zwiedzania dla dorosłych i dla dzieci oraz ścieżkę zwiedzania z audiodeskrypcją i pomocami dotykowymi. Jest tłumaczona na język angielski i język ukraiński.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.