Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: „W stronę światła” — obrazy Jolanty Strzelczyk

„W stronę światła” — obrazy Jolanty Strzelczyk

Impart

Do końca marca 2014 roku została przedłużona wystawa cyklu obrazów pani Jolanty Strzelczyk pod wspólnym tytułem W stronę światła. Zapraszamy do galerii w Imparcie przy ul. Mazowieckiej 17 we Wrocławiu. Zachęcamy także do zakupu wystawionych dzieł.

Świat dzieciństwa – czas, który głęboko tkwi w pamięci, czas, który już nigdy nie powróci. Atmosfera i zapach tamtej rzeczywistości wydaje się nieprzebranym źródłem inspiracji dla większości artystów.

Autorka w swoich obrazach powraca w miejsca pamiętane z dzieciństwa, by odkryć je na nowo. Inspiracją w tworzeniu stało się uwiecznione w pracach, bliskie sercu pomieszczenie, dawno opuszczone, zapomniane, trochę mroczne, nieoczywiste, podzielone na strefy śmierci i życia. Życia, którego symbolem – niczym nadzieji w tunelu – staje się światło. To na nim skupia całą swoją uwagę artystka, poszukując ulotnej, delikatnej formy, uporczywie zmagając się z nieuchronnym przemijaniem własnej, jakże niekiedy zawodnej, ludzkiej pamięci.

W stronę światła

Światło w tym pomieszczeniu, wypełniając mroczną przestrzeń, nabierając zarazem szlachetności i mistycyzmu, nadaje nowe znaczenia, zmuszając do kontemplacji i refleksji nad upływającym czasem. Oto wyjątkowy element tego pomieszczenia. Artystka zatrzymuje się na chwilę i daje się uwieść niezwykłemu pięknu tych miejsc – choć na chwilę chce zabrać widza w ten magiczny świat.

Młoda autorka w swej twórczości wydaje się ciągle poszukująca, ale już świadoma znaczenia miejsca, zapachów i ludzi, którzy stworzyli dla niej to pierwsze miejsce na ziemi.

Jolanta Strzelczyk – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa uzyskała 2013 r. w pracowni pana prof. Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego.

Facebook

obraz Jolanty Strzelczyk

obraz Jolanty Strzelczyk

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.