Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Warsztat, technika i liryka w rzeźbie

Warsztat, technika i liryka w rzeźbie

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Spacer z wolontariuszami

Warsztat, technika i liryka w rzeźbie

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

plac Powstańców Warszawy 5

30 lipca 2016, godz. 13.00

Wolontariuszki Muzeum Narodowego we Wrocławiu (panie Joanna Baranowska i Małgorzata Reszka) zapraszają na spacer po przygotowanej przez siebie trasie. Tym razem głównym tematem będzie rzeźba – zarówno jej aspekty techniczne, jak i poetyckie znaczenie prezentowanych dzieł. Prowadzące przybliżą ponadto kulisy warsztatu artysty rzeźbiarza.

Trasa:

Tomasz Weissfeldt, Święty Bartłomiej, 1704-1705, Sztuka śląska XVI-XIX w.

Wytwórnia pruszkowska, Figurka Andromedy, 1769-1783, Sztuka śląska XVI-XIX w.

Antoni Kurzawa, Wisła i Wawel, 1878, Sztuka polska XVII-XIX w.

Xawery Dunikowski, Matka, 1899, Sztuka polska XVII-XIX w.

Wacław Szymanowski, Wiatr, 1901, Sztuka polska XVII-XIX w.

*****

27 lipca, godz. 12.00 i 14.00

Na ozdobę – hafty ludowe

Na wystawie Modna i już! Moda PRL prezentowane są wyjątkowe płaszcze, sukienki, bluzki i kamizelki haftowane we wzory inspirowane haftami ze strojów ludowych. Sukienka miniówka ozdobiona haftem kaszubskim czy spodnie dzwony z góralską parzenicą do dziś wzbudzają zachwyt. W ramach zabawy plastycznej spróbujemy swoich sił z igłą i nitką w dłoni. Zajęcia poprowadzi p. Barbara Przerwa. Na spotkanie obowiązują zapisy w Dziale Oświatowym, tel. 71 372 51 48.

29 lipca, godz. 12.00 i 14.00

W czym pójść na bal? Kreacje dla królów i księżniczek

Każdy z nas marzył chyba o tym, by chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwa księżniczka lub król. To marzenie może się spełnić w naszym Muzeum! Dzieci obejrzą bowiem na wystawie Modna i już! Moda w PRL najbardziej eleganckie suknie balowe i koktajlowe. Następnie zaprojektują i wykonają tak typowe dla księżniczek i królów nakrycia głowy, czyli diademy i korony. Zajęcia poprowadzi p. Michał Pieczka. Na spotkanie obowiązują zapisy w Dziale Oświatowym, tel. 71 372 51 48.

30 lipca, godz. 11.00

2 sierpnia, godz. 11.00

Patataj, patataj. Czy słyszycie tętent kopyt?

Podczas rodzinnego spotkania w Pawilonie Czterech Kopuł (ul. Wystawowa 1) uczestnicy przyjrzą się uważnie obrazowi Eugeniusza Gepperta Dżokej, a nawet spróbują przenieść się do jego wnętrza. Spotkanie poprowadzi p. Alicja Abramowicz.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.