Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Weekend z Roksolaną, pożegnanie z Labiryntem

Weekend z Roksolaną, pożegnanie z Labiryntem

Muzeum Narodowe w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie

aleja 3 Maja 1

W najbliższych dniach rozstaniemy się z instalacją Leona Tarasewicza przed Gmachem Głównym MNK, spędzimy weekend z Roksolaną i Sulejmanem oraz zdecydujemy, co zrobić ze świecą z pszczelego wosku.

To już ostatnia chwila, by zabłądzić (najlepiej z aparatem fotograficznym w ręku) pośród luster i kolorowych słupów Instalacji malarskiej Leona Tarasewicza i wziąć udział w grze Miasto/Labirynt/Sztuka. Labirynt postoi przed Gmachem Głównym MNK tylko do 13 września. Na pożegnanie 11 września o godz. 18.00 kurator instalacji, pani Katarzyna Bik, opowie o błądzeniu w labiryntach natury i sztuki. W sobotę o godz. 11.00 i 15.00 zapraszamy na plenerowe warsztaty fotograficzno-malarskie dla młodzieży, a w niedzielę o godz. 11.00 – na warsztaty plastyczne Niewidzialny street art. 13 września o godz. 15.00 p. Katarzyna Bik zabierze gości w ostatnią wędrówkę po labiryncie.

Przypominamy też o grze muzealnej Miasto/Labirynt/Sztuka: każdy, kto na specjalnej ulotce dostępnej we wszystkich Oddziałach MNK zbierze 4 pieczątki, może skorzystać ze zniżek przy zakupie torby Miasto/Labirynt/Sztuka, a także w muzealnej kawiarni lub sklepiku. Szczegóły na stronie.

12-13 września to także Weekend z Roksolaną i Sulejmanem – bohaterami obrazów pokazywanych na wystawie Ottomania. Osmański orient w sztuce renesansu, która zakończy się 27 września. W sobotę i niedzielę o godz. 18.00 i 19.00 zapraszamy na wieczory z Roksolaną i Sulejmanem. W oba weekendowe dni można także wziąć udział w zajęciach z języka tureckiego dla początkujących (o godz. 15.00). Nie zabraknie oprowadzań tematycznych po wystawie oraz po tureckich śladach w Oddziałach MNK. W sobotę i niedzielę wystawa będzie czynna do godz. 20.00, a cena biletów kupionych we wrześniu przez Internet została obniżona o 30 procent. Warto także rozejrzeć się za rabatami muzealnej księgarni. Więcej.

Miłośników sztuki współczesnej zapraszamy natomiast do Galerii Sztuki Polskiej XX wieku w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Niech was tam nie zdziwi stół zastawiony świecami z pszczelego wosku. To instalacja p. Pawła Kruka zatytułowana Wszystko, co stałe rozpływa się w powietrzu i święte ulega profanacji. Każdy może zabrać sobie świecę i zdecydować, jak ją wykorzysta. Performans odbywa się w ramach projektu Pośród pyłu… / In the Dust.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.