Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Marcin Zyśko — „Cyfrowe obrazy”

Marcin Zyśko — „Cyfrowe obrazy”

Civitas Christiana

Galeria „Kuźnicza” zaprasza na wernisaż

Marcin Zyśko — Cyfrowe obrazy

10 stycznia 2022 roku, godz. 18.00

Marcin Zyśko – w 2014 roku ukończył studia artystyczne w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta (kierunek: multimedia). Po studiach rozpoczął pracę artystyczną jako freelancer. Tworzy obrazy cyfrowe o tematyce historycznej i fantastycznej. Podejmuje prace z zakresu grafiki reklamowej, grafiki WWW, fotomontażu i digital paintingu. Zajmuje się też tworzeniem ilustracji do gier.

Uczestniczył w kilku wystawach zbiorowych, m.in. w wystawie A my po ESK, zorganizowanej przez okręg wrocławski Związku Polskich Artystów Plastyków, a także w wystawach organizowanych przez Fundację im. Alfredy Poznańskiej w kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża we Wrocławiu w latach 2015-2018.

W jego pracach na pierwszy plan wybija się rysunek. Kontrast linii i światłocień stają się główną domeną używanych środków formalnych. Niemniej jednak kolor, niekiedy subtelny, wzmacnia ekspresję tych prac, wprowadzając do nich specyficzną tajemniczość i atmosferę odrealnienia ukazywanej sceny.

Wernisaż odbędzie się we wrocławskiej siedzibie stowarzyszenia Civitas Christiana przy ul. Kuźniczej 11/13 (I piętro).

Marcin Zyśko — Cyfrowe obrazy

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.