Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Widmo druku, czyli z pustego w pełne

Widmo druku, czyli z pustego w pełne

galeria Dizajn BWA Wrocław

Widmo druku, czyli z pustego w pełne

Zapraszamy na drugie wydarzenie w Book Clubie w ramach serii spotkań o tworzeniu publikacji i książek. Tym razem bohaterem będzie drukarz, pan Przemysław Gębala z poznańskiej firmy Edica.

Zapraszamy: galeria Dizajn BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4, 18 listopada 2015 roku, godz. 18.00.

W ramach pięciu spotkań pod nazwą Autor widmo porozmawiamy o papierze, druku, typografii, introligatorstwie i wydawnictwie. Zaproszone osoby opowiedzą o tym, co decyduje o sensie i jakości ich pracy. Każda z nich wybierze po jednej książce – takiej, z którą można w nieskończoność przebywać i do której można nieustannie powracać. Nie tylko ze względu na jej treść, ale również sposób, w jaki została przygotowana przez autorów widma.

Pierwsze spotkanie, z p. Michałem Chojeckim z Oficyny Peryferia, poświęcone było introligatorstwu. Podczas drugiego spotkania porozmawiamy o drukarstwie z p. Przemysławem Gębalą z drukarni Edica.

Przemysław Gębala (ur. 1962) – z wykształcenia fizyk teoretyczny; od 25 lat pracuje w Edica Sp. z o.o. (wcześniej „Gazeta Handlowa”), począwszy od stanowiska sekretarza redakcji aż do funkcji prezesa zarządu. Był radnym Poznania w latach 90. XX wieku. Wydawca pisma „Stańczyk”, którego ostatni numer ukazał się w 2004 roku. Z zamiłowania mól książkowy, miłośnik wina i dobrego gotowania. Ulubiona pozycja – fotel, książka, kieliszek wina pod ręką. Ulubione książki to przede wszystkim publikacje niebeletrystyczne: historia współczesna, nauki matematyczno-przyrodnicze, filozofia nauki, ekonomia, medycyna, komiksy, science fiction.

Edica Sp. z o.o. jest wydawnictwem kalendarzy książkowych, a także drukarnią dziełową, specjalizującą się w oprawie twardej. Co roku zakład opuszcza około dziesięciu milionów wyrobów w twardych oprawach i milion wyrobów registrowanych. Firma zdobyła liczne wyróżnienia i nagrody.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.