Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Dzień Wolnej Sztuki / Spacery z audiodeskrypcją

Dzień Wolnej Sztuki / Spacery z audiodeskrypcją

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa

Dzień Wolnej Sztuki

23 kwietnia 2016 r., godz. 12.00-14.00

Dzień Wolnej Sztuki to organizowana od 2011 r. akcja społeczna mająca pokazać gościom muzeów, że pomimo braku specjalistycznego wykształcenia czy głębszego zainteresowania sztuką mogą świadomie ją odbierać i czerpać z tego wielką przyjemność.

We wnętrzach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w atmosferze swobodnej wymiany myśli, ze wsparciem grupy wolontariuszy – wilanowskich opowiadaczy, odbiorcy będą mogli odkrywać ukryte w dziełach tajemnice.

W ramach tegorocznej akcji poznamy lepiej:

1. Michał Anioł Palloni, freski w Galerii Południowej

2. Michał Anioł Palloni, freski w Galerii Północnej

3. Wilhelm Claesz Heda, Martwa natura z szynką (+ rozwinięcie o historii i symbolice martwych natur)

4. Freski w Gabinecie al Fresco

5. Pompeo Batoni, Apollo i dwie muzy

Aby wziąć udział w akcji, należy kupić bilet wstępu do pałacu i odebrać naklejkę (wolontariusze będą rozdawać je przy wejściu do pałacu od godz. 11.00). Liczba miejsc ograniczona.

*****

Poznaj pałac i park z… audiodeskrypcją

Cykl spacerów tematycznych, dla których inspiracją są pałac oraz ogrody wilanowskie. Spacery po pałacu to okazja do poznania tradycji, obyczajów oraz historii ukrytych w wilanowskich przestrzeniach. Podczas wypraw do ogrodów wilanowskich i rezerwatu Morysin zapraszamy na spotkanie z okiełznaną i nieokiełznaną przyrodą.

Niezależnie od pory roku i aury za oknem nasz park, ogrody oraz rezerwat potrafią zachwycić swoimi kolorami, zapachami i dźwiękami, a pałac zawsze tętni ciekawymi historiami i opowieściami. Chcielibyśmy, żeby Państwo także zakochali się w tym bogactwie wątków, faktur, kształtów i woni. Dzięki audiodeskrypcji i licznym pomocom dotykowym cykl jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku.

Najbliższe spacery:

24 kwietnia 2016 r., godz. 11.00 – Ukryci w tańcu. Król i królowa na balu

Bale były wydarzeniem nie tylko towarzyskim, gdyż taneczne spotkania stanowiły okazję do podejmowania działań również w innych sferach. Nic nie odbywało się w sposób oczywisty: językiem budującym rzeczywistość, w której zanurzeni byli m.in. Jan III Sobieski i Marysieńka, były metafory, dla których bale stanowiły środowisko idealne. Zapraszamy więc na spacer, który tanecznym krokiem poprowadzi nas przez konwenanse społeczne, polityczne i obyczajowe czasów Sobieskiego.

15 maja 2016 r., godz. 11.00 – Twarze, gesty i spojrzenia – opowieści z portretów

15 maja 2016 r., godz. 13.00 – Ogrody wilanowskie okiem architekta krajobrazu

Jaka jest topografia ogrodów wilanowskich? Czym różni się ogród krajobrazowy od barokowego? Jak kształtowane są ścieżki i rabaty? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi będziemy szukać podczas spaceru, wyposażeni w plany tyflograficzne oraz ciekawe opowieści i podpowiedzi architekta krajobrazu.

15 maja spacery organizowane są w ramach Otwartych Dni Funduszy Europejskich. Udział w tych spotkaniach jest bezpłatny. Zbiórka przy kasie Muzeum. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja.

26 czerwca 2016 r., godz. 11.00 – Pałac w centrum Kosmosu

Spotykamy się przy kasie Muzeum na pięć minut przed rozpoczęciem spaceru. Bilet edukacyjny: 10 zł. Rezerwacja miejsc. Jeśli potrzebna jest pomoc w dotarciu na spotkanie, prosimy o wiadomość.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.