Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Spotkanie Nowej Prawicy

Spotkanie Nowej Prawicy

Okręg Dolnośląski Nowej Prawicy

Region Dolnośląski Kongresu Nowej Prawicy i Organizacja Monarchistów Polskich serdecznie zapraszają na spotkania otwarte dla sympatyków NP we Wrocławiu. Spotkania odbywają się w różnych terminach, dlatego o planach kolejnych wydarzeń proszę dowiadywać się pod numerem tel.  602 526 963.

Zapraszamy na wrocławską Konwencję KONFEDERACJI Korwin Braun Liroy Narodowcy, na której zostaną zaprezentowani kandydaci do Parlamentu Europejskiego z listy dolnośląsko-opolskiej (okręg nr 12).

Konwencja odbędzie się 30 kwietnia 2019 roku o godz. 18.00 w sali kinowej Naczelnej Organizacji Technicznej we Wrocławiu przy ul. Józefa Piłsudskiego 74. Będzie możliwość porozmawiania z naszymi kandydatami i poznania ich programów.

*****

4 października 2018 roku odbędzie się Konwencja Stowarzyszenia Kukiz’15 we Wrocławiu. Zaszczyci nas obecnością pan Paweł Kukiz, który zaprezentuje program samorządowy oraz przedstawi kandydatów do Sejmiku Dolnośląskiego oraz kandydatów do Rady Miasta Wrocławia. Wizję uczciwego i gospodarnego samorządu przedstawi kandydat na prezydenta Wrocławia, pan Zbigniew Jarząbek. Kandydaci do Sejmiku oraz do Rady Miasta przybliżą problemy swoich okręgów.

Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej przy ul. Jana Matejki 6 we Wrocławiu. Zapraszamy!

*****

Serdecznie zapraszamy na V WOLNOŚCIOWY MEET UP, który odbędzie się 17 listopada 2017 roku o godz. 18.30 w biurze poselskim przy ulicy Sokolniczej 34/38 we Wrocławiu. Będzie to piąte już spotkanie wrocławskich środowisk wolnościowych, zainicjowane przez Stowarzyszenie KoLiber.

Celem naszych spotkań jest nie tylko bliższe poznanie się, ale przede wszystkim połączenie sił w wolnościowych działaniach, a także wywieranie większego wpływu na społeczeństwo. Chcemy udowodnić, że w lokalnej strukturze potrafimy wspólnie działać i osiągać sukcesy, dając tym samym przykład całej Polsce.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panem drem Janem Przybyłem zatytułowane Gdzie my żyjemy?, które odbędzie się 21 lutego 2017 roku o godz. 18.00 przy ul. Jugosłowiańskiej 65d we Wrocławiu. Organizatorzy: Fundacja Akademia Patriotów oraz Kongres Nowej Prawicy.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panem Tomaszem Agenckim zatytułowane Kilku martwych Austriaków. Austriacka Szkoła Ekonomii, które odbędzie się 11 lutego 2017 roku o godz. 17.00 przy ul. Jugosłowiańskiej 65d we Wrocławiu. Organizatorzy: Fundacja Akademia Patriotów oraz Kongres Nowej Prawicy.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

 Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panią dr Ewą Kurek zatytułowane Polacy i Żydzi. Problemy z historią, które odbędzie się 9 września 2016 roku o godz. 18.00 przy placu Stanisława Staszica 4 we Wrocławiu (budynek dawnego Dworca Kolejki Wąskotorowej Wrocławsko-Trzebnicko-Prusickiej przy kościele pw. św. Bonifacego).

Link do wydarzenia na Facebooku

Spotkania odbędą się także w Zielonej Górze i Opolu:

8 września, godz. 18.00 — Kino Newa, ul. Kazimierza Wielkiego 21, Zielona Góra

10 września, godz. 17.00 — Uniwersytet Opolski, aula, ul. Oleska 48, Opole

Spotkanie z dr Ewą Kurek

*****

21 maja 2016 roku będziemy gościć we Wrocławiu pana prof. Marka Chodakiewicza, amerykańskiego historyka polskiego pochodzenia, uczonego specjalizującego się w tematyce Holocaustu, badaniu stosunków polsko-żydowskich oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej w XIX-XX wieku.

Tematem spotkania, które rozpocznie o godz. 16.00 przy pl. Solidarności 1/3/5 we Wrocławiu, będzie Międzymorze – czy uchroni świat przed wojną?

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

11 maja 2016 roku zapraszamy na otwarte spotkanie Oddziału Wrocławskiego Kongresu Nowej Prawicy, które rozpocznie się o godz. 18.30 przy ul. Jugosłowiańskiej 65d we Wrocławiu.

Podczas spotkania poruszymy dwa zagadnienia:

1. Czy współpraca środowisk patriotycznych i wolnościowych jest możliwa? Dyskusja w kontekście VI Dolnośląskiego Pikniku Prawicy w Lądku Zdroju (14-15 maja).

2. Międzymorze — czy uchroni świat przed wojną? Dyskusja o możliwych wariantach polskiej polityki zagranicznej, jako przyczynek do wrocławskiego spotkania z panem prof. Markiem Chodakiewiczem (21 maja).

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

2 maja 2016 roku czekają nas we Wrocławiu dwa ciekawe wydarzenia.

O godz. 15.00 przed Urzędem Skarbowym Wrocław-Śródmieście (przy ul. Józefa Piłsudskiego 27-29) rozpoczniemy akcję PalPITacja mającą na celu uświadomienie społeczeństwu zgubnych wpływów podatku dochodowego na gospodarkę i życie obywateli. Akcja będzie połączona z happeningiem. W tym roku akcję organizujemy wspólnie z Narodowcami RP Wrocław.

Link do wydarzenia na Facebooku

O godz. 17.00 zapraszamy Państwa do udziału we wrocławskim Rajdzie Flag, który rozpocznie się na pl. Solidarności 1/3/5, skąd przemaszerujemy w pochodzie biało-czerwonych flag ulicami Wrocławia.

Link do wydarzenia na Facebooku

Zaproszenie na Rajd Flag

*****

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z p. Antonim Koniuszewskim, prawnikiem i publicystą (m.in. autorem „Najwyższego Czasu!”, „Stańczyka”, „Myśli Polskiej”), w latach 1992-1995 prezesem Oddziału Wrocławskiego Unii Polityki Realnej.

Na prelekcję pt. Orientacje polityki polskiej zapraszamy 28 kwietnia 2016 roku o godz. 18.30 przy ul. Jugosłowiańskiej 65d we Wrocławiu. W jej trakcie odbędzie się premierowa prezentacja najnowszej xiążki autorstwa naszego gościa pt. Polska na szachownicy.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

12 kwietnia 2016 r. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z panią Tatianą Festerling, niemiecką działaczką ruchu PEGIDA, pt. Czy Europę można jeszcze uratować? Spotkanie odbędzie się we wrocławskim Hotelu im. Jana Pawła II przy ul. Św. Idziego 2. Organizatorzy: Klub Opcji na Prawo i Fundacja Akademia Patriotów.

Link do wydarzenia na Facebooku

Czy Europę można uratować?

*****

8 kwietnia 2016 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Jeleniej Góry na wykład pani Małgorzaty Samojedny pt. Zaplecze ideologiczne Państwa Islamskiego. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Mercure przy ul. Sudeckiej 63.

Organizatorzy: Fundacja Akademia Patriotów, Kongres Nowej Prawicy, Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja, Narodowcy RP oraz Kukiz’15. Patronat medialny: „Gazeta Obywatelska”, WiS TV.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Serdecznie zapraszamy 31 marca 2016 r. o godz. 18.00 na spotkanie otwarte Oddziału Wrocławskiego Kongresu Nowej Prawicy. Porozmawiamy o aktualnej sytuacji politycznej w kraju oraz planowanych w najbliższym czasie wydarzeniach we Wrocławiu, w których będziemy uczestniczyć lub które będziemy współtworzyć.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Gościem Akademii Patriotów oraz Oddziału Wrocławskiego Kongresu Nowej Prawicy będzie poseł na Sejm RP, pan mecenas Jacek Wilk, z którym porozmawiamy na temat Szans Ruchu Konserwatywno-Wolnościowego. Zapraszamy wszystkie osoby, którym bliskie są poglądy konserwatywne i wolnościowe.

Spotkanie odbędzie się 17 marca 2016 roku o godz. 19.00 przy ul. Jugosłowiańskiej 65d we Wrocławiu.

Link do wydarzenia na Facebooku

Ponadto 15 marca 2016 r. o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie otwarte Nowej Prawicy, również przy ul. Jugosłowiańskiej 65d we Wrocławiu.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

5 marca 2016 roku o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie z panem Leszkiem Żebrowskim pt. Zdrajcy i Bohaterowie. Dlaczego historię należy napisać na nowo?, które jest współorganizowane przez Fundację Akademia Patriotów, Oddział Wrocławski Kongresu Nowej Prawicy, Klub Opcji na Prawo oraz Narodowców RP – Wrocław.

Spotkanie odbędzie się przy placu Solidarności 1/3/5 we Wrocławiu.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

7 marca 2016 roku o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z panem Tomaszem Cukiernikiem pt. Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa – współorganizowane przez Klub Opcji na Prawo, Fundację Akademia Patriotów oraz Wydawnictwo Wektory.

Spotkanie odbędzie się w Hotelu Jana Pawła II przy ul. Świętego Idziego 2 we Wrocławiu.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

W imieniu organizatorów – Klubu Polonia Christiana i Akademii Patriotów – zapraszamy Państwa na ciekawie zapowiadające się spotkania z panem red. Stanisławem Michalkiewiczem pt. Przyczyny i skutki wojny polsko-polskiej. Spotkania odbędą się:

19 lutego 2016 r. o godz. 18.00 w Sali Czarnej Hotelu Tumskiego (Wyspa Słodowa 10, Wrocław)

20 lutego 2016 r. o godz. 16.00 w Zespole Szkół Muzycznych (ul. Stanisława Moniuszki 41, Wałbrzych)

Link do wydarzenia na Facebooku (Wrocław)

Link do wydarzenia na Facebooku (Wałbrzych)

Spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem

*****

11 lutego 2016 roku, godz. 18.00, zapraszamy na spotkanie otwarte Oddziału Wrocławskiego Kongresu Nowej Prawicy. Podczas spotkania podejmiemy dyskusję na temat: Rola i zadania samorządu terytorialnego w Polsce. Propozycje programowe KNP. Nasze zaproszenie na spotkanie przyjął p. Janisław Muszyński, wojewoda wrocławski w latach 1990-1991, zaangażowany w organizacje przedsiębiorców, który przyczynił się do powołania Dolnośląskiego Towarzystwa Gospodarczego, Dolnośląskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Dolnośląskiego Forum Dialogu. Od 1996 roku działa w Business Centre Club, do 2006 roku pełnił funkcję kanclerza Loży Dolnośląskiej. Organizował Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze w Krzyżowej, należał do inicjatorów utworzenia Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi.

Zapraszamy: ul. Jugosłowiańska 65d, Wrocław.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Zapraszamy 3 lutego 2016 roku, godz. 18.30, na spotkanie otwarte Oddziału Wrocławskiego Kongresu Nowej Prawicy. Podczas spotkania podejmiemy dyskusję na temat: Bezpieczeństwo i obronność kraju w kontekście zachodzących zmian politycznych i kulturowych w Europie. Propozycje programowe KNP. Ponadto omówimy bieżące sprawy organizacyjne oraz planowane działania na najbliższe tygodnie.

Zapraszamy: ul. Jugosłowiańska 65d, Wrocław.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

 30 stycznia 2016 roku o godz. 14.00 zapraszamy przed Konsulat Generalny Niemiec przy ul. Podwale 76 we Wrocławiu na manifestację współorganizowaną przez Oddział Wrocławski Kongresu Nowej Prawicy, Narodowców RP Wrocław, Koalicję Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja oraz Akademię Patriotów. Demonstracja odbędzie się pod hasłem: Chrońcie swe kobiety – nie naszą demokrację!

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy 12 stycznia 2016 r., godz. 18.30, na pierwsze w tym roku spotkanie otwarte Oddziału Wrocławskiego Kongresu Nowej Prawicy, podczas którego podsumujemy ubiegły rok oraz zaplanujemy działania na najbliższe tygodnie i miesiące.

Zapraszamy: ul. Jugosłowiańska 65d, Wrocław.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Prawo do obrony – warunkiem przeżycia

7 grudnia 2015 roku, godz. 18.00, zapraszamy na spotkanie z prezesem Fundacji Ad Arma, panem Jackiem Hogą.

Fundacja Ad Arma jest instytucją oddaną idei poszanowania praw i wolności obywatelskich, szczególnie zaś prawa do obrony życia przed napaścią oraz prawa do posiadania broni.

Organizatorami spotkania są: Fundacja Akademia Patriotów, Oddział Wrocławski Kongresu Nowej Prawicy, Narodowcy RP – Wrocław.

Spotkanie odbędzie się przy ul. Jugosłowiańskiej 65d we Wrocławiu.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Szanowni Państwo,

Dziękując za dotychczasową pomoc, apelujemy o dalsze wsparcie na finiszu kampanii. Przed nami 72 godziny wytężonej pracy. Każdy, kto chciałby pomóc nam w tych ostatnich dniach przed ciszą wyborczą, proszony jest o pilny kontakt pod numerem telefonu: 692 229 779.

Apel kandydata

Kampanię można nadal wspierać finansowo.

*****

Szanowni Państwo,

stajemy do nierównej walki z przedstawicielami partii systemowych. Naszą główną bronią jest Państwa zapał i zaangażowanie, za które już dziś dziękujemy. By jednak prowadzić kampanię wyborczą, niezbędne są również pieniądze.

Dlatego apelujemy do wszystkich osób, którym bliskie są konserwatywno-liberalne idee, o wsparcie finansowe kampanii wyborczej kandydata na senatora RP, pana Zbigniewa Jarząbka, ubiegającego się o mandat w okręgu nr 7 (południowa część Wrocławia), który uzyskał poparcie wielu środowisk pozaparlamentarnych. Nasz kandydat staje do rywalizacji z przedstawicielami partii systemowych – Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Lewicy, finansowanych z budżetu, czyli naszych podatków.

Wpłaty darowizn na kampanię wyborczą można realizować z konta osoby prywatnej (kandydata lub donatora), z konta w Polsce (nie może to być konto firmowe ani zagraniczne) na konto:

Fundusz Wyborczy Kongres Nowej Prawicy, ul. Szklanych Domów 3/U1, 04-346 Warszawa.

Nr konta: 29 1750 0012 0000 0000 2903 1584

tytułem: na kampanię parlamentarną – „Zbigniew Jarząbek”

O ile to możliwe, po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie potwierdzenia na adres e-mail, z informacją w tytule maila [FINANSOWANIE KAMPANII: data przelewu, kwota przelewu], abyśmy mogli racjonalnie planować wydatki na kampanię.

Z góry dziękujemy za wsparcie!

Jednocześnie niezmiernie miło jest nam poinformować, że przedstawiciele Oddziału Wrocławskiego Kongresu Nowej Prawicy w nadchodzących wyborach parlamentarnych (25 października 2015 r.) będą również startować do Sejmu w okręgu nr 3, z list KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże” oraz KWW „Kukiz’15”.

Pani Jolanta Dumnicka – kandydatka do Sejmu (KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże” – miejsce nr 3 na liście w okręgu nr 3).

Pan Bartosz Rojek – kandydat do Sejmu (KWW Grzegorza Brauna „Szczęść Boże” – miejsce nr 22, ostatnie na liście w okręgu nr 3).

Pani Halszka Bielecka – kandydatka do Sejmu (KWW „Kukiz’15” – miejsce nr 20 na liście w okręgu nr 3).

Film z prezentacji naszych Kandydatek i Kandydatów

*****

Zapraszamy 13 września 2015 roku na wrocławski Rynek (obok Poczty Polskiej), gdzie od godz. 15.00 do 18.00 będzie można złożyć podpis pod petycją Stop islamizacji Europy – przyjdź i podpisz!

Jednocześnie prosimy o przyniesienie zebranych podpisów poparcia dla kandydata na senatora RP, pana Zbigniewa Jarząbka.

STOP islamizacji Europy

Nie zgadzamy się na niszczenie naszej kultury! Nie zgadzamy się na przyjmowanie potencjalnych terrorystów do naszego kraju. Głupota i naiwność obecnych władz prowadzi nas do zguby. Nie chcemy, by brutalne sceny, które oglądamy w telewizji, a które dzieją się na obszarze północnej Afryki, przeniosły się na nasze ulice! Kochamy swoje rodziny, swoje dzieci i nie pozwolimy narażać ich na tak wielkie niebezpieczeństwo. Nie zgadzamy się na zakładanie islamskich osiedli we Wrocławiu!

Wszyscy, którzy pod przykrywką tolerancji narzucają nam przyjmowanie fali uchodźców, wśród których z całą pewnością znajdują się zorganizowane grupy przestępcze, muszą usłyszeć wyraźny i stanowczy głos sprzeciwu!

Dlatego ja, Zbigniew Jarząbek, jako kandydat do Senatu RP, wzywam wszystkich, którzy dostrzegają nadchodzące zagrożenia, do podpisania petycji do polskich władz o zaprzestanie działań, które prowadzą do zniszczenia naszego kraju, naszej kultury i cywilizacji!

Przyjdź, póki nie jest za późno, i podpisz się.

Do zobaczenia!

Zbigniew Jarząbek

Prosimy o pełną mobilizację.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

12 września 2015 roku zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby wspomóc zbiórkę podpisów pod kandydaturą pana Zbigniewa Jarząbka na senatora RP.

Spotykamy się o godz. 12.00 na skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Świdnickiej, a następnie przeniesiemy się o godz. 14.00 pod Stadion Miejski.

*****

Szanowni Państwo,

poniżej przesyłam list prezesa Oddziału Wrocławskiego Kongresu Nowej Prawicy, pana Zbigniewa Jarząbka, w którym uzasadnia swoją decyzję startu w wyborach do Senatu.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zbiórce podpisów, których wymagana liczba to 2000.

W załączeniu przesyłamy listę do zbiórki podpisów oraz ulotkę informacyjną o Kandydacie.

Pod listami poparcia mogą podpisywać się osoby zamieszkałe w okręgu nr 7 do Senatu. W skład tego okręgu wchodzą następujące osiedla (w załączeniu przesyłamy również mapkę okręgu nr 7): Bieńkowice, Biskupin – Sępolno – Dąbie – Bartoszowice, Borek, Brochów, Gaj, Gajowice, Grabiszyn – Grabiszynek, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki – Partynice, Księże, Oporów, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Tarnogaj, Wojszyce – Ołtaszyn, Zacisze – Zalesie – Szczytniki.

Jeszcze raz proszę o mobilizację i zaangażowanie w pierwszy etap kampanii – zbiórkę podpisów.

Z wyrazami szacunku

Bogdan Diakowski

Sekretarz OWr KNP

tel. 692 229 779

Treść listu prezesa Zbigniewa Jarząbka:

Szanowni Państwo,

wobec licznych w ostatnim czasie dyskusji wokół mojej osoby, związanych z zaproponowanym mi miejscem nr 3 na liście KWW Kukiz‘15 w okręgu nr 3, chciałbym poinformować Państwa, że przez wzgląd na dobro tworzącego się szerokiego ruchu społecznego, z którym wiele osób wiąże nadzieję na zmiany w kraju, i aby nie być „kością niezgody” w środowisku, postanowiłem wycofać swoją kandydaturę, a tym samym nie ubiegać się o mandat poselski z list KWW Kukiz‘15.

Nie oznacza to jednak mojej rezygnacji z podejmowanych od wielu lat starań zmierzających do konsolidacji i jednoczenia szeroko pojętych środowisk prawicowych i patriotycznych. Dlatego też zdecydowałem się ubiegać o mandat senatora w okręgu nr 7 (południowa część Wrocławia) z poparciem m.in. Ruchu Społecznego Pawła Kukiza.

Niewykluczone jest również poparcie innych wrocławskich środowisk pozaparlamentarnych dla mojej osoby. Rozmowy wciąż trwają. Abym jednak mógł stanąć do rywalizacji o mandat senatora, muszę zebrać 2000 podpisów poparcia pod moją kandydaturą. W związku z czym w pierwszej kolejności zwracam się z uprzejmą prośbą o Państwa pomoc w tym zakresie. W sprawie dostarczenia już zebranych podpisów, jak również w kwestiach informacyjnych, proszę kontaktować się bezpośrednio z panem Bogdanem Diakowskim: tel. 692 229 779.

Mam nadzieję, że wspólnymi siłami osiągniemy sukces i na przykładzie Wrocławia po raz kolejny pokażemy, że tak naprawdę więcej nas łączy, niż dzieli.

Prezes Oddziału Wrocławskiego KNP

Zbigniew Jarząbek

Zbigniew Jarząbek — kandydat na senatora RP

Okręg 7 Wrocław

Lista do zbierania podpisów znajduje się na dole strony.

*****

Spotkanie otwarte Wrocławskiego Oddziału Kongres Nowej Prawicy odbędzie się 3 sierpnia 2015 r., godz. 18.00, przy ul. Jugosłowiańskiej 65d.

Spotkanie poświęcimy:

1. Planowanym działaniom w ramach kampanii przedreferendalnej.

2. Omówieniu warunków zasiadania podczas referendum w Obwodowych Komisjach Wyborczych na terenie Wrocławia i okolic (6 września 2015 r.). Dla zainteresowanych pracą w OKW: dyżurujemy w poniedziałek od godziny 16.00. Terminy dyżurów w kolejnych dniach zostaną ogłoszone również w poniedziałek.

3. Weryfikacji członków i sympatyków Oddziału poprzez potwierdzenie przynależności do partii osób mających status członka oraz przyjęcie deklaracji od osób, które chciałyby się zaangażować w działalność partii.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 23 lipca 2015 r., godz. 18.00, przy ul. Jugosłowiańskiej 65d we Wrocławiu.

Spotkanie poświęcone będzie ogólnokrajowemu referendum, które zostało zaplanowane na 6 września 2015 r. — m.in. w sprawie wprowadzenia Jednomandatowych Okręgowych Wyborczych. Omówione zostaną:

— plany działania na najbliższe tygodnie w ramach kampanii przedreferendalnej,

— warunki i zasady zasiadania w komisjach referendalnych,

— sposoby dystrybucji materiałów promocyjnych związanych z referendum, które będzie można pobrać na spotkaniu.

*****

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panem Januszem Sanockim, od wielu lat związanym z Ruchem Obywatelskim na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

Spotkanie odbędzie się 8 lipca 2015 r., godz. 18.00, przy ul. Jugosłowiańskiej 65d we Wrocławiu. Będzie można pogłębić wiedzę na temat ordynacji większościowej, ale również podyskutować na temat wątpliwości z nią związanych. Zapraszamy zarówno zwolenników, jak i przeciwników Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Podatniku, pomóż Systemowi – zastrzel się sam!

Pod takim hasłem Oddział Wrocławski Kongresu Nowej Prawicy organizuje 29 czerwca 2015 r., godz. 14.00, happening połączony z konferencją prasową – zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny los polskich przedsiębiorców.

Nasza inicjatywa jest odpowiedzią na ogłoszony przez Ministerstwo Finansów przetarg na zakup broni gładkolufowej dla służb skarbowych i celnych: http://www.pb.pl/4193885,50616,fiskus-kupuje-strzelby.

Kongres Nowej Prawicy, walczący od lat o wolność gospodarczą dla przedsiębiorców i pozostałych obywateli, wyraża sprzeciw wobec działaniom państwa, które dozbraja urzędników przeciwko własnym obywatelom i traktuje podatników jako potencjalnych przestępców, co jest sprzeczne z normami cywilizowanego prawa.

Bądź z nami przed Urzędem Skarbowym Wrocław-Śródmieście przy ul. Józefa Piłsudskiego 27-29. Serdecznie zapraszamy!

*****

Akademia Patriotów (zrzeszająca organizacje patriotyczne) zaprasza na spotkanie z panem Leszkiem Żebrowskim, historykiem, ekonomistą i publicystą.

Spotkanie odbędzie się 29 czerwca 2015 roku, godz. 18.00, we wrocławskim Hotelu Quality System przy al. Marcina Kromera 16.

Współorganizatorami spotkania są Nowa Prawica — Wrocław, Ruch Narodowy Wrocław, Stowarzyszenie Polski Wrocław, Karol Maluchnik – Ruch Obywatelski na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych Wrocław – ruchjow.pl, KoLiber Wrocław, Unia Polityki Realnej Wrocław.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

26 czerwca 2015 roku, godz.19.00, zagości we Wrocławiu pan Stefan Oleszczuk, legendarny wolnościowy burmistrz Kamienia Pomorskiego i starosta kamieński. Spotkanie odbędzie się przy ul. Jugosłowiańskiej 65d.

Po spotkaniu będzie można nabyć książkę naszego Gościa pt. Człowiek z Kamienia.

Wydarzenie organizowane jest przez organizacje patriotyczne, wolnościowe, wolnorynkowe i niepodległościowe, działające ponad podziałami.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

16 czerwca 2015 r., godz. 18.00, zapraszamy serdecznie na spotkanie otwarte Oddziału Wrocławskiego Kongresu Nowej Prawicy, które odbędzie się przy ul. Jugosłowiańskiej 65d we Wrocławiu.

Link do wydarzenia na Facebooku

Za nami bardzo udane spotkanie, podczas którego gościliśmy we Wrocławiu pana red. Wojciecha Sumlińskiego, autora książki pt. Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu!

Relacja ze spotkania

Zapis video

*****

Spotkanie z dziennikarzem śledczym, panem Wojciechem Sumlińskim, autorem bestsellera Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego.

Zapraszamy: 7 czerwca 2015 r., godz. 18.00, do Hotelu Quality System przy al. Marcina Kromera 16 we Wrocławiu.

Spotkanie współorganizują: Oddział Wrocławski Kongresu Nowej Prawicy, Prawica Rzeczypospolitej, Ruch Narodowy oraz Polski Wrocław.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Oddział Wrocławski Kongresu Nowej Prawicy zaprasza na happening Dzień Dziecka Zadłużonego, który odbędzie się 31 maja 2015 r., godz. 12.00, przed wrocławskim Ogrodem Zoologicznym przy ul. Wróblewskiego 1-5.

Celem akcji jest uświadomienie Polakom, że dziedziczą nie tylko wypracowany przez swych bliskich majątek, ale także gigantyczny dług zaciągnięty przez ludzi zupełnie im obcych – tzw. polityków, a każde nowonarodzone dziecko otrzymuje na starcie „prezent” od państwa w postaci długu sięgającego już prawie 30.000 zł.

Przy okazji happeningu KNP planuje wręczać dzieciom przyjemniejsze upominki.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Zapraszamy serdecznie na spotkanie otwarte Oddziału Wrocławskiego KNP, które odbędzie się 28 maja 2015 r., godz. 18.00, przy ul. Jugosłowiańskiej 65d.

Podczas spotkania porozmawiamy o sytuacji politycznej w kraju po wyborze nowego prezydenta, jak również omówimy szczegóły planowanej akcji Dzień Dziecka Zadłużonego. W trakcie spotkania zainaugurujemy także cykl rozmów i dyskusyj, podczas których członkowie i sympatycy naszej formacji będą mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz wątpliwościami dotyczącymi programu partii.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Zapraszamy serdecznie na spotkanie otwarte Oddziału Wrocławskiego KNP, które odbędzie się 21 maja 2015 r., godz. 18.00, przy ul. Jugosłowiańskiej 65d.

Porozmawiamy o zmieniającej się sytuacji politycznej w kraju i nadziejach, które z tymi zmianami wiążemy. Sporo czasu poświęcimy również na omówienie spraw wewnątrzpartyjnych i planów na najbliższe tygodnie.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Zapraszamy serdecznie na powyborcze spotkanie otwarte Oddziału Wrocławskiego KNP, które odbędzie się w 14 maja 2015 r., godz. 18.00, przy ul. Jugosłowiańskiej 65d.

W trakcie spotkania podsumujemy zakończoną kampanię wyborczą naszego kandydata na urząd Prezydenta RP oraz porozmawiamy o planach na przyszłość. Prosimy o mobilizację i liczne przybycie, gdyż przed nami dużo pracy, którą musimy rozpocząć już dziś, by należycie zaowocowała podczas jesiennych wyborów parlamentarnych.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

4 marca 2015 roku Oddział Wrocławski Kongresu Nowej Prawicy będzie miał zaszczyt gościć pana red. Stanisława Michalkiewicza.

Spotkanie pt. Polska wobec strategicznych partnerów. Rola Prezydenta w stosunkach międzynarodowych odbędzie się w siedzibie Oddziału przy ul. Jugosłowiańskiej 65d. Zapraszamy o godz. 20.00, wstęp wolny.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń kandydatur do OKW.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z p. Małgorzatą Berbeć (nr 721 499 980), lub o osobiste przybycie do siedziby Oddziału Wrocławskiego KNP przy ul. Jugosłowiańskiej 65d, gdzie w najbliższych tygodniach będą pełnione dyżury: poniedziałek, wtorek, czwartek (godz. 16.00-18.00).

Diety za pracę w OKW wynoszą od 160 do 200 zł (za jedną turę wyborów).

Warunkiem możliwości zgłaszania przez Komitet Wyborczy osób do OKW jest jednak zgromadzenie 100.000 podpisów w skali kraju. Dlatego prosimy Państwa o pomoc i zaangażowanie w zbiórkę podpisów poparcia naszego kandydata na Prezydenta RP – pana mecenasa Jacka Wilka.

porozumienie sztabów

*****

 25 lutego 2015 r., godz. 18.00, Oddział Wrocławski Kongresu Nowej Prawicy będzie miał zaszczyt gościć kandydata na Prezydenta RP – pana mecenasa Jacka Wilka. Spotkanie odbędzie się przy ul. Jugosłowiańskiej 65d we Wrocławiu.

Zachęcamy do zapraszania na spotkanie bliskich i znajomych. Najwyższy czas, by poważnie porozmawiać o Polsce. Do zobaczenia!

Porozumienie sztabów wyborczych

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Przed nami bardzo trudny i wymagający większej aktywności czas. Rozpoczynamy kampanię wyborczą naszego kandydata na Prezydenta RP – pana mecenasa Jacka Wilka.

Każdy kandydat na urząd Prezydenta zmuszony jest wylegitymować się przynajmniej stu tysiącami podpisów pełnoletnich obywateli zamieszkujących terytorium Polski. Bez Państwa pomocy i zaangażowania start w wyborach prezydenckich kandydata Kongresu Nowej Prawicy nie będzie możliwy.

W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą o wykonanie trzech prostych kroków:

1. Wydrukowanie załączonych list poparcia kandydatów (słowo wyjaśnienia na ten temat poniżej).

2. Prośba do bliskich, rodziny i znajomych o złożenie podpisu poparcia dla poszczególnych kandydatów. Każdy podpis jest istotny. Niezależnie od tego, czy uda się Państwu zebrać jeden, pięć, dziesięć czy może więcej podpisów, każdy z nich będzie bardzo cenny.

3. Kontakt z wrocławskim koordynatorem zbiórki podpisów – p. Bogdanem Diakowskim (tel. 692 229 779) – i umówienie terminu oraz miejsca przekazania zebranych podpisów.

Przekazanie zebranych podpisów będzie również możliwe na czwartkowych spotkaniach KNP lub przy stoliku znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Świdnickiej, gdzie planujemy dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach 15-17. Bieżące informacje będą podawane na https://www.facebook.com/KNP.Wroclaw. Oczywiście mogą Państwo również przesłać zebrane podpisy pocztą:

Kongres Nowej Prawicy, ul. Wilcza 29A lok. 4a, 00-544 Warszawa

lub

Kongres Nowej Prawicy, ul. Jugosłowiańska 65d, 53-608 Wrocław.

Prosimy nie zwlekać z przekazywaniem zebranych podpisów, abyśmy dysponowali możliwie aktualnymi informacjami o liczbie już zgromadzonych podpisów.

Dlaczego trzy listy poparcia (dla Jacka Wilka, Grzegorza Brauna oraz Janusza Korwin-Mikkego)?

Jako Wrocławski Oddział KNP podjęliśmy decyzję o wsparciu antyestablishmentowych kandydatów w tym jakże trudnym zadaniu, jakim niewątpliwie jest zbiórka stu tysięcy podpisów.

Rejestracja jak największej liczby kandydatów spoza parlamentarnego Układu to większa szansa obozu wolnościowego na zaistnienie w mediach i dotarcie do znaczącej grupy odbiorców, której zostanie przedstawiona alternatywa dla obecnego ustroju.

Bardzo trafnie ujął to wiceprezes KNP, Kol. Artur Dziambor, w krótkim Oświadczeniu w sprawie zbierania podpisów dla innych kandydatów na Prezydenta. Jeśli jednak zdecydują się Państwo na pomoc przy zbiórce podpisów tylko dla wybranych kandydatów, równie gorąco zachęcamy do działania. Jednocześnie informujemy, iż mogą Państwo zgłaszać swoje kandydatury na członków Obwodowych Komisji Wyborczych.

Kandydatów na członków OKW prosimy o aktywne zaangażowanie się przy zbiórce podpisów.

Podpisy — Jacek Wilk
Podpisy — Grzegorz Braun
Podpisy — Janusz Korwin-Mikke

*****

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 19 lutego 2015 roku, godz. 18.00, przy ul. Jugosłowiańskiej 65d. Każda kampania wyborcza to szczególny czas wzmożonych wysiłków i zwielokrotnionych zadań. W związku z tym apelujemy o jak najliczniejsze przybycie na spotkanie, podczas którego zostanie poruszonych wiele istotnych kwestii dotyczących rozpoczętej kampanii prezydenckiej. Porozmawiamy m.in. o:

1. Pomysłach na zbiórkę podpisów poparcia dla naszego kandydata na Prezydenta RP – pana mecenasa Jacka Wilka (prosimy o zabranie na spotkanie już zgromadzonych podpisów).

2. Warunkach zasiadania w Okręgowych Komisjach Wyborczych (poinformujemy, w jaki sposób można zgłaszać swoje kandydatury do pracy w OKW).

3. Wyznaczeniu zadań w związku z planowanym na przyszły tydzień przyjazdem pana mecenasa Jacka Wilka do Wrocławia.

Liczymy na szczególną mobilizację z Państwa strony. Pracy przed nami wiele, a jej owoce w dużej mierze zależą od nas samych.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

W ramach realizacji planu działań pana Macieja Bojanowskiego przekazujemy pierwsze „zadanie domowe” od Koordynatora Sekcji Marketingowej:

1. Przemyśl, wokół jakiego hasła i słowa-klucza widziałbyś budowanie wizerunku KNP w nadchodzących wyborach. Porozmawiaj o tym z najbliższymi i poznaj ich opinie. Spytaj, co im przeszkadza, co ich motywuje i czym się kierują przy wyborze partii lub kandydata.

2. Wyobraź sobie, że to Ty jesteś kandydatem na urząd Prezydenta RP i na podstawie swoich przemyśleń oraz rozmów spróbuj napisać własną przemowę prezydencką. Ustal ważne punkty przemówienia i ich kolejność. Zastanów się nad tym, co uczyniłbyś głównym przesłaniem, co mieliby zapamiętać odbiorcy.

Dla autorów najciekawszych przemówień i koncepcji zostanie ufundowana nagroda niespodzianka.

*****

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 12 lutego 2015 r., godz. 18.00, przy ul. Jugosłowiańskiej 65d. Poprowadzi je pan Maciej Bojanowski.

Tematem przewodnim będzie przedstawienie planów Oddziału Wrocławskiego KNP na rok 2015, w którym czekają nas wybory prezydenckie i parlamentarne. Na spotkanie szczególnie zapraszamy wszystkie osoby chcące wspierać nasze działania w kampanii prezydenckiej i nadchodzącej kampanii parlamentarnej.

Liczymy na Państwa obecność i pomysły, jak również konstruktywną dyskusję podczas spotkania.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Wrocławski Oddział Kongresu Nowej Prawicy zaprasza 9 lutego 2015 roku, godz. 18.00, na spotkanie otwarte z p. Arturem Dziamborem: Dlaczego tej siły już nie powstrzymają?

Spotkanie odbędzie się w siedzibie przy ul. Jugosłowiańskiej 65d. Serdecznie zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 5 lutego 2015 r. o godzinie 18.00 przy ul. Jugosłowiańskiej 65d. Naszym gościem będzie pani Małgorzata Futujma, działaczka Partii Libertariańskiej (Denver, USA), która wygłosi prelekcję na temat: Rola konstytucji amerykańskiej w utrzymaniu tradycyjnych wartości i konserwatyzmu w USA.

Partia Libertariańska to trzecia co do wielkości partia polityczna Stanów Zjednoczonych, powstała w 1972 roku. Podczas wyborów prezydenckich w 1988 r. z jej ramienia startował Ron Paul, zdobywając ponad 430 000 głosów, co stanowiło trzeci wynik w kraju. Partia Libertariańska opowiada się m.in. za wolnym rynkiem, prywatyzacją wszystkich sektorów gospodarki czy też łatwiejszym dostępem do broni palnej. Posiada swoje oddziały we wszystkich 50 stanach oraz w Dystrykcie Kolumbii.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 29 stycznia 2015 roku, godz. 18.00, przy ul. Jugosłowiańskiej 65d. Pierwsza część spotkania będzie poświęcona zagadnieniom ekonomicznym. Wykład pt. Stałe i płynne kursy walutowe. Przypadek franka wygłosi pan Mateusz Benedyk z Instytutu Misesa.

Link do wydarzenia na Facebooku

Druga część spotkania przeznaczona zostanie na rozmowę o aktualnej sytuacji w partii oraz dyskusję o planach i pomysłach na aktywność naszego oddziału w najbliższym czasie.

*****

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków na spotkanie z panem Konradem Danielem – twórcą popularnego kanału youtube PodziemnaTV. Spotkanie odbędzie się 12 stycznia 2015 r., godz. 20.30, w siedzibie przy ul. Jugosłowiańskiej 65D.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

27 listopada 2014 r. zachęcamy do udziału w proteście przeciw przebudowie i likwidacji Przejścia Świdnickiego, którego jesteśmy współorganizatorami. Protest rozpocznie się o godzinie 16.00 i potrwa do 19.00.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Wrocławski Oddział Kongresu Nowej Prawicy wspiera organizację sobotniego protestu przeciw działaniom Państwowej Komisji Wyborczej. Jesteśmy oburzeni sposobem, w jaki rzeprowadzono te wybory, docierają do nas liczne sygnały o fałszowaniu kart, a dysfunkcyjny system elektroniczny świadczy o bylejakości polskiego państwa.

Protest odbędzie się 22 listopada 2014 r., godz. 14.00, przed wejściem do wrocławskiego Ratusza (Sukiennice 9). Zapraszamy serdecznie z gwizdkami, flagami (KNP i Polski) i transparentami kontestującymi tak przeprowadzone wybory.

Link do wydarzenia na Facebooku

*****

Zapraszamy serdecznie na spotkanie otwarte, które odbędzie się 20 listopada 2014 roku w siedzibie przy ul. Jugosłowiańskiej 65D. Omówimy przebieg kampanii, wyniki wyborów, tzw. liczenie głosów, a także nasze dalsze działania w najbliższych tygodniach, przede wszystkim Konwenty – Oddziału, Regionu i Krajowy.

*****

14 listopada 2014 roku przypada ostatni dzień kampanii wyborczej. O godz. 15.00 organizujemy akcję protestacyjną – w formie happeningu – w przejściu podziemnym pod ul. Świdnicką przeciwko decyzji urzędników o zamknięciu przejścia. Tym samym włączymy się do protestu większości mieszkańców naszego miasta. Zademonstrujemy nasze poparcie i obecność we Wrocławiu.

Po akcji zapraszamy do stolika wyborczego na spotkanie z kandydatami.

*****

7 listopada 2014 roku od godziny 13.00 z ulicy Radosnej (między ul. Komandorską i Powstańców Śląskich) rusza nasz Korwinobus. Zapraszamy wszystkich serdecznie na przejażdżkę z naszymi kandydatami.

W trakcie dołączy do nas pan Janusz Korwin-Mikke, z którym wspólnie pojedziemy do budynku Naczelnej Organizacji Technicznej przy ul. Józefa Piłsudskiego 74 na spotkanie o godzinie 19.00.

Wydarzenie na Facebooku

*****

22 października 2014 roku Nowa Prawica zaprasza wrocławian na protest przy Przejściu Świdnickim. Spotykamy się o godz. 17.00.

*****

Konwencja Wyborcza

25 października 2014 roku, godz. 12.00

Udział wezmą: pan Janusz Korwin-Mikke, poseł do parlamentu europejskiego, pan Robert Jarosław Iwaszkiewicz, władze centralne Kongresu Nowej Prawicy, kandydat na prezydenta Wrocławia Robert Maurer, kandydaci do Rady Miejskiej Wrocławia, kandydaci do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Hotel Mercure, sala konferencyjna (I piętro), Plac Dominikański 1.

Wydarzenie na Facebooku

*****

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 16 października 2014 roku (godz. 18.00-20.00) w siedzibie przy ul. Jugosłowiańskiej 65D. Na spotkaniu omówimy przebieg Konwentu KNP, wrażenia z wycieczki, dalszy ciąg kampanii. Podyskutujemy o Konwencji Wyborczej, która odbędzie się 25 października 2014 roku we Wrocławiu.

Wrocławscy kandydaci do Rady Miejskiej:

OKRĘG NR 1

1. Tomasz Bukata, 2. Marcin Dudek, 3. Joanna Mitłaszewska, 4. Alicja Barbara Puchalska, 5. Marek Borowski, 6. Dominika Rudzka, 7. Mateusz Grzybowski, 8. Dorota Nowakowska, 9. Paweł Borowiec

OKRĘG NR 2

1. Robert Maurer, 2. Maja Podolska, 3. Bogdan Ludkowski, 4. Filip Muszyński, 5. Ewelina Zimna-Bąk, 6. Hubert Kościński, 7. Halina Bukata, 8. Arkadiusz Wroński, 9. Stanisława Solarek, 10. Włodzimierz Jagiełło

OKRĘG NR 3

1. Maciej Iwaszkiewicz, 2. Jolanta Dumnicka, 3. Bartosz Woźniak, 4. Agnieszka Kowalewska, 5. Ariel Chlaściak, 6. Zofia Kalińska, 7. Aleksander Solarek

OKRĘG NR 4

1. Henryk Nowakowski, 2. Adam Walocha, 3. Bożena Bukata, 4. Andrzej Zajst, 5. Małgorzata Świerczyńska, 6. Stanisław Paderewski, 7. Bożena Dołęga

OKRĘG NR 5

1. Piotr Szybilski, 2. Kornel Kołczyk, 3. Klaudia Karlińska, 4. Łukasz Czernicki, 5. Marta Łosek, 6. Danuta Gawlińska

OKRĘG NR 6

1. Zdzisław Muszyński, 2. Jacek Bylica, 3. Kamila Zając, 4. Bartosz Rojek, 5. Jolanta Podgórska-Gołąbek, 6. Zbigniew Ochman, 7. Monika Depta, 8. Adam Bujak, 9. Anna Maria Klimczak

OKRĘG NR 7

1. Piotr Dołęga, 2. Anna Wrężlewicz-Kempa, 3. Marek Cichosz, 4. Gabriel Kapinos, 5. Sonia Słocińska, 6. Patryk Sieczkarek, 7. Agnieszka Serewiś, 8. Jan Solarek

Listy KNP w wyborach do sejmiku dolnośląskiego:

OKRĘG NR 1

1. Zbigniew Jarząbek (sygnatariusz i członek Rady Głównej KNP, członek Organizacji Monarchistów Polskich), 2. Robert Grzechnik, 3. Anna Zyndwalewicz, 4. Maciej Kudyba, 5. Magdalena Szuszkiewicz, 6. Janusz Nikiel, 7. Monika Diakowska, 8. Sabina Grzyb, 9. Łukasz Matyja

OKRĘG NR 2

1. Bogdan Diakowski, 2. Kamil Gałczyński, 3. Andrzej Graf, 4. Magdalena Muzyka, 5. Janusz Lech, 6. Sandra Rzeszowska, 7. Dominik Gużda, 8. Bogusława Jarząbek

OKRĘG NR 3

1. Roman Łambucki, 2. Beata Żołnieruk, 3. Wiesław Szelest, 4. Szymon Mayer, 5. Ewelina Ludwiczuk, 6. Damian Kręcisz, 7. Beata Ciombor, 8. Marek Skrzypek, 9. Katarzyna Kin, 10. Jan Pokrywka

OKRĘG NR 4

1. Klaudia Witczak, 2. Bogusław Strzelecki, 3. Grażyna Słocińska, 4. Grzegorz Marcinik, 5. Agnieszka Wieliczko, 6. Rafał Magdziarz, 7. Michał Kamiński, 8. Magdalena Olejnik

OKRĘG NR 5

1. Mateusz Bułhak, 2. Agata Juchnowska, 3. Lech Olszanicki, 4. Jerzy Sikorski, 5. Michał Lichość, 6. Wojciech Ragan, 7. Katarzyna Woźniak, 8. Małgorzata Szmerdt, 9. Patrycja Piasna, 10. Patrycja Biernat

*****

25 września 2014 roku, godz. 18.00, będziemy gościć przy ul. Jugosłowiańskiej 65D pana Marka Kułakowskiego — koordynatora Centrum Analiz Stowarzyszenia KoLiber.

Podczas wykładu nasz gość postara się zdiagnozować największe bolączki naszego państwa, a także spróbuje znaleźć receptę na ich rozwiązanie. Przedmiotem wystąpienia będą m.in.: kwestia modyfikacji systemu szkolnictwa, reforma finansów publicznych, deregulacja czy rynek pracy.

Szczególna uwaga zostanie zwrócona na zagadnienia związane z demografią, a co za tym idzie – problematyką emerytur. Nasz gość przedstawi założenia na temat wysokości przyszłych świadczeń, a także przedstawi koncepcję zmiany systemu emerytalnego, która ma stworzyć system „repartycyjno-alimentacyjny”.

Pan Marek Kułakowski jest absolwentem administracji na Uniwersytecie Wrocławskim, finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych z zakresu podatków w Szkole Głównej Handlowej. Do szczególnych zakresów jego zainteresowań należy: teoria ekonomii, finanse publiczne, bankowość centralna, teoria cykli koniunkturalnych oraz szeroko pojęta historia i polityka.

Koordynator raportu Demografia a system emerytalny, w którym przedstawił koncepcję „repartycyjno-alimentacyjnego” systemu emerytalnego.

*****

Po zarejestrowaniu komitetu wyborczego czas zbierać podpisy poparcia, abyśmy mogli zgłosić listy z naszymi nazwiskami. Nawet jeden podpis może być decydujący!

Jak to zrobić? W bardzo prosty sposób:

1. Drukujemy zawartość załącznika.

2. Spinamy wszystkie karty – w ten sposób powstaje komplet.

3. Przystępujemy do zbiórki podpisów. Zbieramy tylko od mieszkańców Wrocławia. Jedna osoba składa podpis na każdej z 10 kart (jedna dodatkowo na sejmik, gdyby ościenne oddziały z naszego województwa miały problem).

4. Kiedy zbierzemy podpisy od 10 osób (w sumie sto podpisów na wszystkich kartach), zanosimy zestaw na spotkanie i przekazujemy Piotrowi Dołędze lub Mariuszowi Pigłowskiemu.

5. Zachęcam, aby wrócić do punktu numer jeden, zebrać parę zestawów i tym samym jeszcze bardziej wesprzeć Oddział Wrocławski KNP.

Informacje dodatkowe:

1. Dlaczego aż 10 kart? We Wrocławiu rejestrujemy listy w siedmiu okręgach wyborczych, a każda wymaga 150 podpisów. Ponadto zbieramy podpisy pod dwiema listami do sejmiku województwa – 300 podpisów każda. Dodatkowo jedna karta (a jeśli ktoś może – nawet trzy), by wspomóc sąsiednie oddziały woj. dolnośląskiego. Na szczęście jedna (wpisana do rejestru wyborców na terenie Wrocławia) osoba może oddać podpis na każdej z kart.

2. Termin: 25 września 2014 roku – wydaje się rozsądny i zostawia małą rezerwę czasową, najlepiej przynieść na następne spotkanie, bądź przy najbliższej wizycie zostawić w oddziale.

3. Staramy się zbierać od bliskich, sąsiadów i rodziny.

Z przyjemnością udzielę wszystkich potrzebnych informacji: piotr.dolega@g.pl, tel. 697 444 469.

*****

Kampania wyborcza trwa. Zbieramy podpisy, powoli kończymy układać listy. Teraz nadszedł czas, by się pokazać wyborcom.

Zaczynamy 22 września 2014 roku, godz. 15.00, w naszym stałym punkcie, czyli w narożniku jęczmiennym – skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Świdnickiej. Mamy niezbędne zezwolenie, będzie megafon, banner, flagi i ulotki. Będzie obecny lider naszych list, kandydat na prezydenta Wrocławia, pan Robert Maurer. Zaprosimy przedstawicieli wrocławskich mediów.

Zapraszam Państwa do udziału w tej akcji, szczególnie liderów i kandydatów z poszczególnych list. Przedstawmy się wrocławianom!

*****

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 11 września 2014 roku, godz. 19.00-20.00, w siedzibie przy ul. Jugosłowiańskiej 65D. Pan Robert Maurer, kandydat na prezydenta Wrocławia, wygłosi prelekcję pt. Urynkowienie edukacji na poziomie samorządu na przykładzie Jarocina.

*****

1 września 2014 roku odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Wrocławskiego Kongresu Nowej Prawicy. Poniżej część jego ustaleń:

1. Wojewódzkim szefem Sztabu Wyborczego wybrano pana Zbigniewa Jarząbka (współzałożyciela KNP i członka Organizacji Monarchistów Polskich).

2. Oddziałowym szefem Sztabu Wyborczego został pan Kamil Gałczyński, a jego zastępcą — p. Robert Maurer.

3. Koordynatorem zbiórki podpisów wyznaczono p. Piotra Dołęgę, vice-koordynatorem p. M. Pigłowskiego (podpisy@wroclaw.nowaprawica.pl).

4. Koordynatorem spraw związanych z OKW wyznaczono p. Gabriela Kapinosa, vice-koordynatorem p. Małgorzatę Berbeć (okw@wroclaw.nowaprawica.pl).

5. Ustalono, kto zajmie pierwsze miejsca na listach do Sejmiku Wojewódzkiego:

Okręg Wrocław: p. Zbigniew Jarząbek,

Okręg podwrocławski: p. Bogdan Diakowski.

6. Ustalono, kto zajmie pierwsze miejsca na listach do Rady Miasta:

Okręg 1: p. Tomasz Bukata (2. p. Marcin Dudek, 3. p. Joanna Mitłaszewska),

Okręg 2: p. Robert Maurer,

Okręg 3: p. Maciej Iwaszkiewicz,

Okręg 4: p. Henryk Nowakowski (2. p. Adam Walocha),

Okręg 5: p. Piotr Szybilski,

Okręg 6: p. Zdzisław Muszyński,

Okręg 7: p. Piotr Dołęga.

*****

Zapraszamy na spotkanie otwarte, które odbędzie się 4 września 2014 roku, godz. 18.00-20.00, przy ul. Jugosłowiańskiej 65D. Gościem specjalnym będzie pan Stefan Oleszczuk, legendarny burmistrz Kamienia Pomorskiego, kandydat KNP na prezydenta Szczecina, który opowie nam o „Wolnorynkowym Samorządzie”. Po prelekcji planowana jest dyskusja z naszym gościem.

*****

Zapraszamy na spotkanie otwarte, które odbędzie się 28 sierpnia 2014 roku, godz. 18.00-20.00, w naszej siedzibie przy ul. Jugosłowiańskiej 65D.

Na spotkaniu zdamy relację z konferencji prasowej, a panowie Gabriel Kapinos i Piotr Dołęga przedstawią wyniki swoich badań nad najważniejszymi — według mieszkańców — problemami Wrocławia.

Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków KNP z Wołowa na spotkanie organizacyjne, które poprowadzi poseł do Parlamentu Europejskiego, pan Jarosław Iwaszkiewicz29 sierpnia 2014 roku, godz. 17.00, Wołowski Ośrodek Kultury przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 6.

*****

Zapraszamy Państwa na konferencję prasową, która odbędzie się 25 sierpnia 2014 r., godz. 11.00, w naszej siedzibie przy ul. Jugosłowiańskiej 65D.

Na konferencji przedstawimy naszego kandydata na prezydenta Wrocławia oraz „jedynki” do rady miasta oraz sejmiku wojewódzkiego. Gościem specjalnym będzie prezes Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke.

*****

20 sierpnia 2014 roku odbędzie się organizowany przez Oddział Wrocławski Nowej Prawicy protest przeciw likwidacji konkurencyjnych miejsc parkingowych w okolicach Hali Stulecia i Ogrodu Zoologicznego. Początek o godz. 12.00 przy skrzyżowaniu ulic Zygmunta Wróblewskiego i Wystawowej.

Zapraszamy wszystkich serdecznie! Pokażmy, że sprawy miasta nie są nam obojętne!

Zapraszamy także na kolejny Wolnorynkowy Czwartek z KNP przy ul. Jugosłowiańskiej 65D (21 sierpnia, godz. 18.00).

*****

Zapraszamy na spotkanie otwarte, które odbędzie się 7 sierpnia 2014 roku, godz. 18.00-20.00. Na spotkaniu m.in zdamy relację z manifestacji w obronie Grzegorza Brauna, przedstawimy „jedynki” w wyborach do sejmiku wojewódzkiego, najważniejsze punkty naszego programu wyborczego oraz nową stronę Oddziału Wrocławskiego.

*****

30 lipca 2014 roku, godz. 16.00, naszą siedzibę przy ul. Jugosłowiańskiej 65D odwiedzi pan Przemysław Wipler, poseł na sejm RP, członek Kongresu Nowej Prawicy, prezes Fundacji Republikańskiej. Zapraszamy serdecznie. Będzie możliwość zadawania pytań.

Tego samego dnia o godz. 18.00 pan poseł weźmie udział w spotkaniu w sali konferencyjnej stowarzyszenia Civitas Christiana przy ul. Kuźniczej 11/13 (I piętro).

*****

Zapraszamy na spotkanie otwarte, które odbędzie się 24 lipca 2014 roku, godz. 18.00. Na spotkaniu omówimy z Państwem najważniejsze sprawy dotyczące zbliżających się wyborów samorządowych. Przedstawimy ordynację samorządową, wyniki wyborów Nowej Prawicy w poszczególnych okręgach wyborczych i wstępną strategię dla miasta Wrocławia. Przedstawimy też wieści z Brukseli.

Zachęcamy do polubienia naszego profilu.

*****

Zapraszamy na spotkanie otwarte, które odbędzie się 17 lipca 2014 roku, godz. 18.00, w naszej siedzibie przy ul. Jugosłowiańskiej 65D. Na spotkaniu omówimy z Państwem najważniejsze sprawy dotyczące naszego miasta. Chcemy wspólnie z wyborcami budować program samorządowy.

*****

12 czerwca 2014 roku, godz. 18.00-21.00, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne Kongresu Nowej Prawicy w nowym miejscu. Po kilku latach przerwy wracamy do naszej poprzedniej siedziby przy ulicy Jugosłowiańskiej 65D (sala konferencyjna na I piętrze).

Plan spotkania:

— informacja o nowej siedzibie i miejscu naszych spotkań (biuro poselskie naszego posła),

— plan na najbliższy czas (wybory samorządowe, spotkania, akcje itp.),

— informacja o sekcjach działających przy naszym oddziale (informacje oraz zapisy),

— rozmowa z osobami, które ostatnio złożyły deklaracje, oraz osobami chcącymi wstąpić do KNP,

— rozmowa z osobami, którym skończył się już staż kandydacki (prosimy o przyniesienie potwierdzeń opłaconych składek),

— informacja o nowym Skarbniku,

— informacja o składkach centralnych oraz oddziałowych,

— pytania/dyskusja.

Jugosłowiańska 65d

*****

Szanowni Państwo,

Za nami kampania do parlamentu europejskiego, która zakończyła się sukcesem. Serdecznie dziękujemy za trud wniesiony w budowanie tego historycznego wyniku. Bez Państwa pomocy, zaangażowania, głosów oddanych na naszych kandydatów nie zdobylibyśmy takiego poparcia.

Dziękujemy serdecznie! To również sukces Was wszystkich.

Zapraszamy na zebranie Oddziału Wrocławskiego Kongresu Nowej Prawicy, które odbędzie się 31 maja 2014 r., godz. 11.00, tradycyjnie w Centrum Edukacji Historycznej Konspira przy placu Solnym 11 we Wrocławiu.

Omówimy na nim przebieg kampanii, ostatnie wydarzenia z udziałem naszych eurodeputowanych, plany na przyszłość, porozmawiamy z nowymi członkami.

Nowa Prawica — Wolna Europa!

Ankieta wyborcza naszego posła elekta, pana Roberta Jarosława Iwaszkiewicza (Kongres Nowej Prawicy, miejsce 1, okręg nr 12, dolnośląsko-opolski)

Profil naszego posła elekta na Facebooku

*****

Debata kandydatów – 15 maja 2014 roku

KoLiber Wrocław i Ruch Wolności Wrocław mają zaszczyt zaprosić na debatę wyborczą, w której udział wezmą liderzy dolnośląsko-opolskich list komitetów wyborczych w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Debata zainauguruje działalność wrocławskiego klubu kwartalnika społeczno-politycznego „Myśl.pl”.

Dyskutować będą przedstawiciele komitetów sytuujących się po prawej stronie sceny politycznej. Postarają się nakreślić swoje stanowisko wobec ogólnej idei integracji europejskiej, problemu unijnej biurokracji i stopniowego ograniczenia suwerenności państw narodowych. Wyrażamy nadzieję, że debata ułatwi prawicowemu wyborcy wskazanie kandydata w wyborach 25 maja.

Swój udział w debacie zapowiedzieli:

Artur Zasada – pierwsze miejsce na liście Polski Razem Jarosława Gowina

Aleksander Krejckant – pierwsze miejsce na liście Ruchu Narodowego

Robert Jarosław Iwaszkiewicz – pierwsze miejsce na liście Kongresu Nowej Prawicy

Janusz Dobrosz – drugie miejsce na liście Solidarnej Polski

Debata odbędzie się w klubie Tawerna (ul. Zygmunta Wróblewskiego 9). Początek o godz. 19.00.

*****

Zapraszamy na Wielką Konwencję Wyborczą we Wrocławiu z udziałem Prezesa Kongresu Nowej Prawicy, pana Janusza Korwin-Mikkego,  a także kandydatów Nowej Prawicy z okręgu dolnośląsko-opolskiego.

Zapraszamy 17 maja 2014 roku, godz. 11.00, do Kina Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a.

konwencja_wroclaw.jpg

*****

Szanowni Państwo,

Jeżeli jesteście zwolennikami likwidacji nieefektywnego i utrudniającego nam życie podatku od dochodów osobistych, dołączcie do naszej akcji.

PALPITACJA

30 kwietnia 2014 roku, godz. 12.00

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 27-29 (przed budynkiem Urzędu Skarbowego)

Powiedz: Nie dla PIT!

Zapraszamy!

Zarząd Oddziału Wrocławskiego KNP

******

Jarosław Iwaszkiewicz

26 lutego 2014 roku Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała:

Komitet Wyborczy Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke.

Rozpoczynamy zbiórkę podpisów na listach poparcia naszych kandydatów, agitację i wszystkie inne działania wyborcze.

Ważna uwaga. Osoby podpisujące się muszą być pełnoletnie oraz zamieszkiwać (zameldowanie stałe) na terenie danego okręgu wyborczego. W naszym przypadku jest to Okręg 12 obejmujący województwa Dolnośląskie i Opolskie. Jeśli spotykamy osoby z innych okręgów chętne do podpisania się, możemy wpisać je na kartach oddzielnych, które koordynatorzy odeślą do właściwych oddziałów. Ważne, by na jednej karcie były tylko osoby z jednego okręgu.

Koordynatorzy Oddziału Wrocławskiego:

pan Tomasz Bukata, nr tel.: 536 127 952

pan Robert Grzechnik, nr tel.: 739 022 175

e-mail do koordynatorów: wyboryknp.wroc@op.pl

Kandydaci Kongresu Nowej Prawicy w okręgu dolnośląsko-opolskim

Jarosław IWASZKIEWICZ

Ireneusz DYBALSKI

Maja PODOLSKA

Klaudia WITCZAK

Maria ŁAMBUCKA

Karina KAWKA

Beata TODOROWSKA

Łukasz SZEWCZYK

Tomasz RUBIŚ

Jan POKRYWKA

Wiec wyborczy na placu Solnym we Wrocławiu (fot. Adrian Nikiel)

Nasz kandydat, pan Jarosław Iwaszkiewicz, przemawia podczas wiecu na pl. Solnym

Spotkania przedwyborcze pana Janusza Korwin-Mikkego

14 marca 2014 r. — Wrocław

godz. 10.00 — Uniwersytet Wrocławski, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, budynek D, sala 3d, ul. Uniwersytecka 7-10

godz. 13.00 — Aula im. Jana Pawła II, Uniwersytet Przyrodniczy, pl. Grunwaldzki 24A

godz. 17.30 — plac Solny

15 marca 2014 r.

godz. 11.00 — Trzebnica, Ośrodek Kultury, sala kina Polonia, ul. Prusicka 12

godz. 14.30 — Wołów, Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Panieńska 4

godz. 17.30 — Brzeg Dolny, Kompleks Hotelowo-Sportowy, ul. Wilcza 8

Serdecznie zapraszamy na wszystkie spotkania. Proszę zapraszać rodzinę, przyjaciół, znajomych.

*****

Organizowany jest wspólny wyjazd autokarem do Warszawy na Wielki Kongres Prawicy 23 marca 2014 r. Wyjazd uzależniony jest od liczby osób chętnych. Koszt przejazdu w obie strony (na osobę) to 70 zł.

Wyjazd 23 marca około godz.:

3.00 z Kłodzka

3.20 z Ząbkowic Śląskich

3.45 z Dzierżoniowa

4.15 ze Świdnicy

5.00 z Wrocławia

Powrót: wyjazd z Warszawy o godz. 19.00, przyjazd do Kłodzka 24 marca około godz. 3.00.

Znaleźliśmy sponsorów, dzięki którym członkowie i kandydaci Nowej Prawicy z dawnego województwa wałbrzyskiego bez stałych dochodów, a także uczniowie (członkowie młodzieżówki z Wałbrzycha, Dzierżoniowa i Nowej Rudy) płacą tylko 20 zł od osoby.

Zgłoszenia wyłącznie do godz. 20.00 18 marca 2014 r.

*****

Więcej informacyj – http://nowaprawica.wroclaw.pl/.  Zapraszamy do wspierania Nowej Prawicy! Bieżące informacje są publikowane na Facebooku. W związku z licznymi pytaniami o możliwość udzielenia wsparcia finansowego naszemu Oddziałowi poprzez darowizny, uaktualniliśmy informacje na podstronie dotyczącej finansowania naszej działalności. Z góry dziękujemy za każdą pomoc!

Podczas spotkań wrocławskiej Nowej Prawicy można zamówić pismo narodowo-konserwatywne „Rojalista — Pro Patria”, jak również spotkać działaczy Organizacji Monarchistów Polskich.

Oddział Nowej Prawicy we Wrocławiu prowadzi minixięgarnię, w której można znaleźć xiążki o tematyce konserwatywnej i wolnorynkowej. Lista dostępnych obecnie pozycyj znajduje się tutaj. Zakup w naszej xięgarni jest formą wsparcia Oddziału!

******

W 2014 roku w cyklu spotkań Nowej Prawicy z działaczami OMP odbyły się wykłady w CEH Konspira:

Robert Jarosław Iwaszkiewicz, Czy służba zdrowia w Polsce jest reglamentowana?, 17 stycznia

Jakub Jerzy Skoczylas, Chrześcijańska wizja antropologiczna a ideologia gender, 23 stycznia

Inne spotkania w 2014 r.:

Partia Libertariańska, Program polityczny do wyborów samorządowych Wrocławia 2014, 30 stycznia

Wybory do parlamentu europejskiego, 6 lutego

Wykaz podpisów poparcia — Zbigniew Antoni Jarząbek
Zbiórka podpisów — wybory samorządowe 2014 r.
Robert Jarosław Iwaszkiewicz — ulotka wyborcza
Zgłoszenie na członka OKW
Karta do zbierania podpisów — wybory do parlamentu europejskiego w 2014 r.
okręgi wyborcze — wybory do parlamentu europejskiego w 2014 r.
Oświadczenie OW KNP w sprawie fotoradarów z 12 marca 2012 r.
Głos Wolności nr 3
Głos Wolności nr 4
Ulotka Kongresu Nowej Prawicy
Plakat wyborczy
Tygodnik Nowej Prawicy nr 11

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.