Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: 29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Wrocławski Dom Literatury

Od 2 grudnia do 5 grudnia 2021 roku we wrocławskiej Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1) odbędą się 29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Naszym Czytelnikom szczególnie rekomendujemy spotkania:

3 grudnia:

godz. 16.00–16.50 Sportowa rewolucja z perspektywy dolnośląskiego miasta

Wykład-prezentacja panów Tomasza Przerwy i Bartłomieja Perlaka wokół książki Reichenbach / Dzierżoniów. Historia sportowych pasji i polityki. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala Czerwona.

4 grudnia:

godz. 13.30–14.20 Gastronomia wrocławska w czasach siermiężnego socjalizmu

Wykład-prezentacja pana dra hab. Romualda M. Łuczyńskiego, prof. WSB, autora książki Gastronomia wrocławska w czasach małej stabilizacji (1957–1970). Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala Czerwona.

5 grudnia:

godz. 13.30–14.20 Jak rodziło się kino w Japonii?

Wykład-prezentacja pana dra Dawida Głowni związana z jego książką Początki kina w Japonii na tle przemian społeczno-politycznych kraju. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT. Sala Czerwona.

godz. 13.30–14.20 Marek Krajewski i Diabeł stróż – spotkanie z mistrzem kryminału

Spotkanie z jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy, panem drem Markiem Krajewskim, autorem bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim, laureatem prestiżowych nagród literackich. Okazją do rozmowy będzie premiera najnowszego kryminału autora z cyklu o Mocku – Diabeł Stróż. Spotkanie poprowadzi pan Piotr Huniewicz. Zaprasza Wydawnictwo „Znak”. Sala Cesarska.

Targi Wszystkiego Dobrego

3 grudnia:

godz. 18.00–19.00 Jakie wypadki chodzą po jeżach? Prelekcja Marty Zienkiewicz

Jak rozpoznać chorego lub rannego jeża? Jak udzielić mu pierwszej pomocy, by nie zaszkodzić? Jak można pomagać jeżom na co dzień? Co to jest quilling, namaszczanie i dlaczego nienawidzimy niebieskich granulek? Na te i inne pytania odpowie pani Marta Zienkiewicz, która w Ekostraży działa od trzech lat i niemal od razu zakochała się w kolczakach. Zajmuje się m.in. odkarmianiem jeżowych osesków, a najwięcej szczęścia daje jej dźwięk tuptających jeżowych stópek po wypuszczeniu na wolność. Zaprasza Ekostraż.

Pełny program Targów

Targi na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.