Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wszechnica Teatralna - wykład o Henryku Ibsenie

Wszechnica Teatralna - wykład o Henryku Ibsenie

Teatr Polski

10 kwietnia 2010 roku Teatr Polski we Wrocławiu zaprasza:

o godz. 15:00 na wykład pana prof. Lecha Sokoła o Henryku Ibsenie;

o godz. 16:00 na projekcję spektaklu z Teatru Narodowego w Oslo Brand w reż. Kalixta Bieito. (Spektakl jest inscenizacją sztuki Ibsena. W rolach głównych zobaczymy wybitnych aktorów norweskich Svena Nordina, Kjersti Holmen i Marię Bonnevie. Przedstawienie w tłumaczeniu Wojciecha Bolanowskiego.)

Teatr Polski, ul. Gabrieli Zapolskiej 3.

Lech Sokół – doc. dr hab., historyk dramatu i teatru, witkacolog. Wykłada w Instytucie Sztuki PAN, warszawskiej Akademii Teatralnej oraz Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim w 1964 pracą magisterską Dramaturgia Stanisława Ignacego Witkiewicza wobec teorii Czystej Formy. W 1972 obronił pracę doktorską Teatr groteskowy Stanisława Ignacego Witkiewicza, którą opublikował pt. Groteska w teatrze Stanisława Ignacego Witkiewicza. Habilitował się w 1990 na podstawie pracy Witkacy i Strindberg: studium porównawcze, opublikowanej jako Witkacy i Strindberg: dalecy i bliscy. Książka ta otrzymała nagrodę Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w 1995. Ponadto jest autorem książki August Strindberg oraz około 200 publikacji w czasopismach, również angielskich, niemieckich, francuskich, norweskich, szwedzkich. Wykładał i uczestniczył w licznych konferencjach w Europie i USA. Aktualnie pracuje nad książką o dramacie Ibsena.

 

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.