Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wykłady w Muzeum Narodowym

Wykłady w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

plac Powstańców Warszawy 5

Wykłady

2-3 kwietnia 2016 roku

2 kwietnia, godz. 12.00

Między Szklarską Porębą a Worpswede. O europejskich koloniach artystycznych

Koniec XIX wieku w Europie to czas pierwszych kolonii artystycznych. Spośród niemieckich stowarzyszeń malarzy z przełomu XIX i XX w. na szczególną uwagę zasługują grupy z Szklarskiej Poręby i ze wsi Worpswede (znajdująca się pod Bremą), które stały się modelowym przykładem realizacji idei Heimatkunst – sztuki stron rodzinnych. Wykład pani Iwony Gołaj. Wstęp wolny, sala 116, I piętro.

***

Muzeum Etnograficzne

ul. Romualda Traugutta 111/113

2 kwietnia, godz. 15.00

Znane-nieznane

W zbiorach Muzeum Etnograficznego znajdują się liczne zespoły rzadko eksponowanych przedmiotów zaliczanych do tradycyjnego rzemiosła ludowego. Prelegent zaprezentuje zarówno te rozpoznawalne ze względu na swoje przeznaczenie, odkrywając nieznane konteksty ich funkcjonowania, jak też eksponaty nieznane, a niezwykle interesujące i cenne. Wykład pana Jacka Bohdanowicza. Wstęp wolny.

3 kwietnia, godz. 12.00

Ladakh – tajemniczy Kraj Wysokich Przełęczy

Ladakh, zwany Tybetem Zachodnim, to najbardziej wysunięty na północny zachód region Indii. Na spotkaniu przedstawione zostanie główne miasto Ladakhu – Leh – które jest najwyżej położoną stolicą na świecie. Wykład pani Magdaleny Szafkowskiej. Wstęp wolny.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.