Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wykłady i spotkania w Muzeum Narodowym

Wykłady i spotkania w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

plac Powstańców Warszawy 5

Wykłady i zajęcia dla dzieci

12 listopada, godz. 12.00

Ordery i odznaczenia polskie

Cykl: Piękne i użyteczne

Prelegent, pan Michał Pieczka, omówi najważniejsze historyczne i współczesne ordery oraz odznaczenia polskie. Słuchacze dowiedzą się m.in., kto i kiedy ustanowił Order Orła Białego, Order Virtuti Militari czy Order Świętego Stanisława. Gmach Główny, sala 116. Wstęp wolny.

13 listopada, godz. 12.00

Orzeł Biały godłem Polski

Cykl: Z rodziną do Muzeum

Podczas zabawy plastycznej dzieci w wieku od 6 do 12 lat wykonają przestrzenne kompozycje patriotyczne. Przy użyciu różnych materiałów powstaną jedyne w swoim rodzaju orły, których kształt nawiązywać będzie do godła Polski. Prowadzenie: pani Renata Kuś. Zapisy w godz. 8.00-15.00, tel. 71 372 51 48. Gmach Główny, sala 116. Wstęp wolny.

Pawilon Czterech Kopuł

ul. Wystawowa 1

12 listopada, godz. 11.00

Anselm Kiefer. Wyrażamy emocje

Cykl: Pociąg do sztuki. Hamburger Bahnhof

Temat dzieła stanie się pretekstem do wyrażania emocji. Kiefer jest smutny, my postaramy się być radośni i przenieść całą gamę kryjących się w nas uczuć na kartony. Warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat poprowadzi pani Beata Stankiewicz-Szczerbik. Zapisy w godz. 9.00-15.00, tel. 71 712 71 81. Wstęp wolny.

13 listopada, godz. 11.00

Różne oblicza kubizmu

Cykl: Kurs historii sztuki. Klasycy nowoczesności

Kubizm bez wątpienia stanowił jedną z najważniejszych rewolucji artystycznych XX wieku. Podczas wykładu wyjaśnione zostanie, dlaczego tak się stało. Prelegentka opowie o dialogu pomiędzy Jerzym Brakiem a Pawłem Picassem oraz o wpływie, jaki kubizm miał na inne nurty w sztuce XX w. Wykład poprowadzi pani Alicja Abramowicz. Wstęp wolny.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.