Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wykłady w Muzeum Narodowym

Wykłady w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

plac Powstańców Warszawy 5

Wykłady i spotkania

27-29 stycznia 2017 roku

 

28 stycznia, godz. 12.00

Miłość i pożądanie na kartach Starego Testamentu

Cykl: Kobieta w świecie sztuki

Prelegent, pan Sławomir Ortyl, przywoła epizody z życia starotestamentowych bohaterów. Nie zabraknie historii obfitujących w porwania, podstęp, a nawet morderstwa. A wszystko z powodu uczuć! Wstęp wolny, sala 116.

29 stycznia, godz. 12.00

Barok w Polsce

Cykl: Kurs historii sztuki

Podczas wykładu pana Dariusza Galewskiego omówione zostaną przykłady architektury sakralnej i świeckiej, malarstwa, rzeźby oraz rzemiosła artystycznego z XVII i pierwszej połowy XVIII wieku. Wstęp z biletem za 5 zł, sala 116.

***

Pawilon Czterech Kopuł

ul. Wystawowa 1

27 stycznia, godz. 17.00

W piątek o piątej

W każdy piątek o piątej, o każdej porze roku, każdy może przyjść na otwarte oprowadzanie wystawy stałej. Zapraszamy. Wstęp z biletem na wystawę stałą.

28 stycznia, godz. 16.00

Peggy Guggenheim i jej wenecka kolekcja sztuki

Cykl: Gdy prywatne staje się publiczne. O kolekcjonerach sztuki współczesnej

Ostatni wykład pani Iwony Gołaj z tego cyklu przybliży dzieła Muzeum Sztuki Współczesnej prezentowane w Pałacu Venier dei Leoni w Wenecji. Znajdują się w nim największe dzieła kubizmu, malarstwa metafizycznego, awangardowej rzeźby, surrealizmu i amerykańskiego ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Zbiory Muzeum bazują na prywatnej kolekcji Peggy Guggenheim przekazanej przez nią w 1976 r. na rzecz Fundacji Solomona R. Guggenheima. Pawilon Czterech Kopuł, Kopuła Północna, wstęp wolny.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.