Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Wystawa czasowa w Apartamentach Księżnej Marszałkowej Lubomirskiej

Wystawa czasowa w Apartamentach Księżnej Marszałkowej Lubomirskiej

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Studyjna wystawa czasowa w Apartamentach Księżnej Marszałkowej Lubomirskiej

Zapraszamy na studyjny pokaz nieznanego portretu Izabeli z Czartoryskich Lubomirskiej przypisywanego Alexandrowi Roslinowi (ze zbiorów Fundacji Pinińskich). Będzie on częścią wystawy czasowej w Apartamentach Księżnej Marszałkowej Lubomirskiej.

Wystawa dostępna od 26 października do 16 grudnia 2016 r.

Bilety: 7 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Zwiedzanie tylko dla gości indywidualnych, wejście co 15 minut.

***

14-15 października 2016 r. w wilanowskim pałacu architekci i edukatorzy z Bułgarii, Hiszpanij, Danii, Niderlandów i Polski poprowadzą rodzinne warsztaty edukacji architektonicznej – Projekt Folwark. Do wspólnego projektowania zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 9 do 15 lat.

Folwark wilanowski to miejsce, które ma służyć mieszkańcom Warszawy i publiczności muzeum. Przestrzeń ta wymaga rewitalizacji z poszanowaniem historycznego krajobrazu Wilanowa oraz otwarcia na problemy współczesnej urbanistyki. Dlatego do udziału w warsztatach chcemy zaprosić młodych projektantów (mamy nadzieję – przyszłych użytkowników tej przestrzeni). Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w XVIII-wiecznym spichlerzu i przestrzeni wokół dawnego browaru (wykorzystywanego do niedawna jako ratusz dzielnicy Wilanów) pragnie stworzyć miejsce otwarte na działania edukacyjne i rekreację, które będzie przybliżać dziedzictwo kulturowe rezydencji królewskiej, historię folwarku wilanowskiego i dawne rzemiosła.

Uczestnicy warsztatów poznają historię powstania i rozbudowy folwarku. Analizując historyczne plany rezydencji wilanowskiej, odkryją zmiany, jakim podlegał teren wokół pałacu. Zbadają, jak przestrzeń historycznego folwarku jest powiązana z miastem i co decyduje o charakterze architektury folwarcznej. Zdecydują, co dla nich, dzieci i młodzieży, jest szczególnie cenne w tym miejscu, i jak chcieliby, żeby ta przestrzeń wyglądała w przyszłości. Przy wsparciu architektów uczestnicy warsztatów przełożą własne pomysły na Projekt Folwark.

Architekci i edukatorzy prowadzący warsztaty: Pia Rasmussen (Dania), Ludwika Józefina Rathje (Dania), Krystyna Llorente (Hiszpania), Magdalena Rajeva (Bułgaria), Marceli Musch (Niderlandy), Dariusz Śmiechowski (Polska), Zbigniew Domagalski (Polska), Anna Bąk (Polska) i Katarzyna Domagalska (Polska).

Warsztaty będą prowadzone równocześnie w języku polskim i angielskim.

Terminy:

14 października, godz. 16.00-18.30 – I dzień warsztatów

15 października, godz. 14.00-18.00 – II dzień warsztatów

16 października, godz. 12.00-16.00 – dzień otwarty (Oranżeria)

Podczas dnia otwartego odbędą się prezentacje efektów rodzinnych warsztatów Projekt Folwark.

Spotkanie będzie też okazją do rozmowy oraz poznania organizacji, osób i instytucji zajmujących się edukacją architektoniczną z kraju i Europy. Do udziału w dniu otwartym zapraszamy wszystkich zwiedzających po wykupieniu biletu do parku.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja, informacje: tel. 22 544 28 50.

Warunkiem dokonania rezerwacji jest przesłanie przez opiekuna uczestnika warsztatów skanu oświadczenia o akceptacji regulaminu warsztatów.

Projekt Folwark – regulamin

Poznaj pałac i park z… audiodeskrypcją to cykl spacerów tematycznych, dla których inspiracją są pałac oraz ogrody wilanowskie.

Dzięki audiodeskrypcji i licznym pomocom dotykowym cykl jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku.

8 października, godz. 11.00: Wilanowskie zegary zbierane z pasją

Zegary, czasomierze, chronometry w wilanowskim Pałacu. Który z nich odmierzał czas króla Jana III? Warto wiedzieć, że pierwszy właściciel pałacu nie był jedynym miłośnikiem przyrządów do pomiaru czasu zamieszkującym tę rezydencję. Rozmawiając o wilanowskiej kolekcji zegarów i jej historii, przemierzymy komnaty pałacowe, a także zajrzymy do ogrodów.

Rezerwacja. Wstęp: 10 zł od osoby (bilet edukacyjny), liczba miejsc ograniczona. Zbiórka w pałacu przy szatni.

Dodatkowych informacji na temat programu udziela pani Marta Walewska, tel. 785 905 735. Jeśli potrzebna jest pomoc w dotarciu na spotkanie, prosimy o kontakt.

Zapraszamy: ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.