Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Zimowy Wieczór Światła w Łazienkach Królewskich

Zimowy Wieczór Światła w Łazienkach Królewskich

Muzeum Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie znów zachwycą w Zimowy Wieczór Światła

Muzeum Łazienki Królewskie

ul. Agrykola 1, Warszawa

27 lutego 2016 r. o godz. 19.00 w Łazienkach Królewskich odbędzie się czwarta edycja Zimowego Wieczoru Światła. Podczas wieczornego spaceru z lampionami po historycznych ogrodach będzie można podziwiać pięknie oświetlone zabytkowe obiekty i odkryć Pałac na Wyspie w zupełnie nowej, muzyczno-świetlnej oprawie. W tym roku dodatkową atrakcją będą postaci w strojach z epoki towarzyszące uczestnikom spaceru.

Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy Zimowego Wieczoru Światła będą mogli wybrać jedną z trzech tras prowadzących na taras Pałacu na Wyspie, gdzie odbędzie się finałowy koncert. Trasa czerwonych lampionów zacznie się przy wejściu do Łazienek Królewskich od ul. Gagarina i będzie prowadzić Aleją Chińską, wzdłuż Ogrodu Modernistycznego, w kierunku Amfiteatru. Trasa niebieskich lampionów będzie miała początek przy wejściu obok Pomnika Chopina od strony Alei Ujazdowskich i obierze kierunek w stronę Ogrodu Romantycznego, a następnie Świątyni Egipskiej i Pomnika Mochnackiego. Z kolei trasa zielonych lampionów zacznie się na ul. Agrykola przy wejściu na Aleję Herbową i poprowadzi na Most Arkadowy do Alei Chińskiej, a następnie obok Ogrodu Chińskiego w kierunku Promenady Królewskiej.

Zimowy Wieczór Światła — fot. Szymon Polański

W tym samym dniu wieczorny spacer z lampionami odbędzie się także w rezydencjach, które wraz z Łazienkami Królewskimi tworzą międzynarodowy projekt Ogrody Światła. W tegorocznej edycji Zimowego Wieczoru Światła, obok Parku Księcia Pücklera w Bad Muskau (Niemcy), Muzeum Carskie Sioło w Sankt Petersburgu (Rosja), Rezydencji Księcia Gonga w Pekinie (Chiny) i Zamku w Lunéville we Francji, weźmie udział nowy partner projektu – Zamek Frederiksborg Hillerød w Danii. Sześciu rezydencjom z Ogrodów Światła będzie poświęcona wystawa w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich, którą będzie można oglądać od 24 lutego do 27 marca. Ideą Ogrodów Światła jest ukazanie harmonii sztuki i natury, w której stylistyka architektury XVIII i XIX wieku splata się z niezwykłym pięknem ogrodów.

Udział w Zimowym Wieczorze Światła jest bezpłatny. W punktach startowych każdej z trzech tras będzie można kupić lampiony w cenie 10 zł za sztukę. Do każdego lampionu zostanie dołączona wejściówka uprawniająca do bezpłatnego zwiedzania obiektów Łazienek Królewskich od 28 lutego do 31 marca br. Zimowy Wieczór Światła rozpocznie się o godz. 19.00, prosimy o wcześniejsze przybycie.

Więcej informacji o Zimowym Wieczorze Światła i projekcie Ogrody Światła na profilu FB, na stronie Muzeum oraz na stronie Ogrodów Światła.

mapa spacerów

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.