Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej

Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej

Zamek Królewski w Warszawie — Muzeum

Szanowni Państwo,

powoli dobiega końca prezentacja naszej wielkiej wystawy Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej, która zainteresowała ponad 40 tysięcy osób. Wszystkim, którzy dotychczas nie mieli okazji zapoznać się z tą monumentalną opowieścią – zbudowaną z symboliki, artystycznych i historycznych kontekstów oraz narracji poprzez wielkie dzieła sztuki, muzykę i nagrania wideo – polecamy marcowe propozycje.

W najbliższy weekend (15–17 marca 2019 roku) w ramach akcji Polska – zobacz więcej – weekend za pół ceny wystawę będzie można zwiedzić za 10 i 5 zł.

Od 19 marca rozpoczynamy akcję Pięć po pięć promującą rodzinne i grupowe zwiedzanie wystawy. Dla każdego ze zwiedzających, który wejdzie w skład grupy rodzinnej lub przyjaciół liczącej co najmniej 5 osób, przygotowaliśmy bilety w preferencyjnej cenie po 5 zł.

***

Spotkanie z cyklu Godzina ze sztuką w Zamku: Sztuka w służbie ideologii

17 marca, godz. 12.00, zbiórka w Sieni Wielkiej

prowadzenie: pani Monika Przypkowska

Czy sztuka powinna służyć wielkiej idei? Czy artysta może tworzyć w oderwaniu od polskiego „tu” i „teraz”? Czy dzieło powstałe w ścisłym kontekście historycznym może przejść na poziom sztuki uniwersalnej? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania towarzyszące sztuce polskiej od wielu pokoleń.

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci z cyklu Szkatułka księżniczki, skarb królewicza: Bohaterski Miś

16 marca, godz. 12.30, zbiórka w Sieni Wielkiej

prowadzenie: panie dr Katarzyna Buczek, Maria Reif i Agnieszka Wardak

Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, plac Zamkowy 4.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.