Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: „Zwiastowanie” Mistrza Jerzego

„Zwiastowanie” Mistrza Jerzego

Muzeum Narodowe w Krakowie

Cudowna moc sztuki w EUROPEUM — pokaz obrazu i warsztaty zielne

Od 14 sierpnia 2019 roku w Ośrodku Kultury Europejskiej EUROPEUM (pl. Władysława Sikorskiego 6) można oglądać wyjątkowy obraz Mistrza Jerzego – Zwiastowanie z Muzeum Książąt Czartoryskich. Pokaz odbędzie się w ramach cyklu Cudowna moc sztuki, tradycyjnie już przygotowywanego przez Muzeum Narodowe w Krakowie z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w Polsce znanego także jako święto Matki Boskiej Zielnej. Cykl pokazów to wynik współpracy Muzeum ze Stowarzyszeniem Instytut Dziedzictwa, organizatorem wydarzenia Cudowna moc bukietów – konkursu na najpiękniejszy bukiet zielny.

14 sierpnia o godz. 10.30 odbędą się warsztaty tradycyjnego bukietu zielnego. Podczas zajęć przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, uczestnicy wykonają bukiety, a także dowiedzą się, jak przed laty układano zioła i kwiaty. Poznają też symbolikę i właściwości użytych roślin. Warsztaty poprowadzi pani Natalia Batko z Galerii Sztuki Batko. Natomiast o godz. 13.30 goście będą mogli wziąć udział w warsztatach „zielnika w torebce”, prowadzonych przez panią Bernadettę Walczak. Wstęp wolny.

Mistrz Jerzy — Zwiastowanie

Ptasi Kraków — muzealny spacer

Co łączy Olgę Boznańską i pawia? Kto jest indykiem, a kto kogutem na fasadzie Sukiennic? Ile gatunków gołębi ma swoje gniazda w Krakowie? 10 sierpnia Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do odkrywania ptasiego oblicza miasta. Uczestnicy odnajdą pierzaste skrzydła w dziełach sztuki w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, odkryją ptasie motywy na fasadach kamienic Starego Miasta, a także zajrzą na Planty w poszukiwaniu ptaków. Mimo że wydają się one na pierwszy rzut oka niewidoczne, w Krakowie mieszka ich prawie 50 gatunków! Spacer rozpocznie się w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (ul. Kanonicza 17) o godz. 11.00, poprowadzi go pan Filip Skowron. Wstęp: 10 zł.

Wydarzenia edukacyjne

10 sierpnia

Pawilon Kina Letniego: Katarzyna Corsini „Piękne lato”

Ogród przed Pawilonem Józefa Czapskiego, ul. Józefa Piłsudskiego 12, godz. 20.15

wybór i opracowanie tekstów: pp. Rafał Abramciow, Karol Kapelko, słowo wstępne: p. Karol Kapelko, wstęp wolny

w razie deszczu seanse będą się odbywać w sali multimedialnej w Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego

11 sierpnia

Rysunek z natury

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, godz. 11.00-14.30

akcja artystyczna: studenci Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie wykonają portrety odwiedzających galerie

wstęp wolny

13 sierpnia

Dzieci mamy i zwiedzamy!

Gmach Główny, wystawa Wajda, godz. 11.00

oprowadzanie: p. Katarzyna Oczkowska, wstęp z biletem do galerii

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.