Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Reklama » „Problemy z Nową Mszą”

„Problemy z Nową Mszą”

Rama P. Coomaraswamy

Kolejna książka wydana w ramach Biblioteki „Szczerbca” – Problemy z Nową Mszą x. Ramy P. Coomaraswamy’ego – jest pozycją ważną nie tylko dla katolików, zwraca bowiem uwagę na kluczowy element walki o Prawdę, jaki z Tradycją toczy świat „postępu”. Artykuły autora, zmarłego w 2006 roku, przez wiele lat regularnie gościły na łamach „Szczerbca”. Napisana żywym i klarownym językiem książka jest bez wątpienia pracą fundamentalną dla zrozumienia istoty współczesnych przemian religijnych i społecznych.

Lex credendi, lex orandi – ta starożytna maksyma często i słusznie jest przywoływana w kontekście katastrofalnych zmian po Soborze Watykańskim II. Niektórzy nie bez przyczyny mówią o „Kościele Novus Ordo” z nową liturgią i teologią oraz zmienioną doktryną. Jeśli dla kogoś tego typu tezy są zbyt radykalne, może skorzystać z najlepszego probierza wszelkich zmian – po owocach ich poznacie. Jakie są owoce posoborowej „odnowy”, każdy widzi. Całe społeczeństwa porzuciły Chrystusa. Co się stało z przodującymi dawniej pod względem misjonarzy Niderlandami? Co się stało z Irlandią i Francją? Paradoksalnie „żelazna kurtyna” spowolniła napływ nowinek do Polski, ale „zapóźnienia” obecnie są szybko nadrabiane, co widać w statystykach powołań, święceń i praktykowania. Można oczywiście wszystko wytłumaczyć „procesami sekularyzacyjnymi”, jednak swoisty boom na Tradycję Katolicką – i to w większości wśród młodych osób – będzie zaprzeczeniem tego typu wygodnych usprawiedliwień.

Siostra Łucja nie bez kozery pisała o diabelskiej dezorientacji, która opanowuje świat i wprowadza dusze w błąd. Te słowa odnosiły się do osób zajmujących odpowiedzialne stanowiska, także w hierarchii kościelnej. Choć z punktu widzenia polityki mówienie o wpływach masonerii, syjonistycznym lobby, Wielkim Resecie, Nowym Porządku Świata jest jak najbardziej zasadne, nie możemy zapomnieć, że źródłem obecnego kryzysu w Kościele są nie tylko grzech pierworodny i wynikające z niego skażanie natury ludzkiej, lecz przede wszystkim powszechne porzucenie tego, co sprawiało, że jako katolicy jeszcze w latach 50. XX wieku kroczyliśmy od zwycięstwa do zwycięstwa. Czas więc na odrzucenie błędów, powrót do Tradycji i przywrócenie Społecznego Panowania Chrystusa Króla.

Patronem medialnym wydawnictwa jest Dziennik Narodowo-Radykalny Nacjonalista.pl.

Rama P. Coomaraswamy, Problemy z Nową Mszą, tłumaczenie: Jerzy Słotwiński, wyd. Instytut Trzeciej Pozycji, Warszawa 2022, str. 150, ISBN 978-83-919241-3-6.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.