Jesteś tutaj: „Rojalista” » „Rojalista” nr 47

„Rojalista – Pro Patria” nr 47

Rojalista - Pro Patria

Uprzejmie informujemy, że ukazał się kolejny numer pisma narodowo-konserwatywnego „Rojalista – Pro Patria”. Wydanie otwiera list gratulacyjny prof. Jacka Bartyzela z okazji jubileuszu działalności Organizacji Monarchistów Polskich (dwudziestolecie w listopadzie 2009 r.). Następnie można zapoznać się z obszernym przesłaniem „Legitymizm i tradycja (karlizm dzisiaj)”, jakie do działaczy OMP skierował prof. Miguel Ayuso Torres, dyrektor naukowy Rady Studiów Hiszpańskich im. Filipa II i lider środowiska karlistowskiego. Wypowiedź prof. Ayuso publikujemy w języku hiszpańskim i w polskim przekładzie autorstwa prof. Bartyzela. Kolejna część numeru to list gratulacyjny Tomasza Gabisia oraz przygotowana przez Łukasza Diakowskiego „Ankieta o monarchizmie polskim”. Interesującymi odpowiedziami na Ankietę zaszczycili nas: prof. Jacek Bartyzel, Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, x. Rafał Trytek, Artur Zawisza.

Na dział Idee składają się trzy artykuły: prof. Jacek Bartyzel „Dylemat Karola Maurrasa”, Ronald Lasecki „Tradycjonalistyczny zakon ideowy, czyli czym powinna być OMP”, Adrian Nikiel „Nie samą ideą żyjemy…”.

Dział Historia to pochodzące z 1937 r. „Wspólne orędzie biskupów hiszpańskich do biskupów całego świata o wojnie w Hiszpanii”, w opracowaniu Arkadiusza Mellera, który jest także autorem glosy do tego dokumentu pt. „Od Azañy do Zapatero”. Z kolei polskie spojrzenie na ten konflikt przedstawia dr Tomasz Kenar w artykule „Polscy narodowcy wobec wojny domowej w Hiszpanii”.

Dział Masonicadr Norbert Wójtowicz „Kobiety w loży masońskiej”. Warto podkreślić, że jesteśmy jedynym pismem monarchistycznym w Polsce, które regularnie przybliża prawdę o wolnomularstwie.

Dział WrocławAdam Tomasz Witczak „Ogród Scholza”.

Dział Kultura: Adrian Nikiel „Fra Drømmen – rzecz o dramacie norweskim” (jest to relacja z wydarzeń w ramach Strefy: Norwegia) oraz osiem recenzyj xiążkowych tego autora, Adam Tomasz Witczak „Cantece Legionari”.

Numer zamyka kalendarium działań polskiej Prawicy w latach 2009-2010. Natomiast na „Żałobnej karcie” wspominamy zmarłą w lutym cesarzową i królową Reginę.

Cena numeru wraz z kosztami przesyłki ekonomicznej: 10 zł 50 gr. Jest to edycja „opcjonalnie multimedialna”, gdyż na życzenie Czytelników do egz. dołączamy płytę „Katolicki Tradycjonalizm bez kompromisu” (zapis spotkania z x. Rafałem Trytkiem w Szczecinie w 2009 r.), wówczas cena to: 11 zł 50 gr. Proszę o dokładne określanie zamówienia.

W sprzedaży również komplety numerów od 15 do 47 – cena: 142 zł. Dostępne są także tytuły: „Głos skrajny” — 8 zł 50 gr., „Narodowy konserwatyzm” — 5 zł, „Wielki Mistrz w walce z Kościołem” — 4 zł 40 gr., „'Żydomasoneria' w propagandzie publicystyki II Rzeczypospolitej” — 4 zł, „Organizacja Monarchistów Polskich jako przejaw młodzieżowej skrajnej prawicy (1989-1998)” — 5 zł, „Prawowitość aktualnej postaci państwa polskiego” – 6 zł 50 gr.

Nieustannie polecamy uwadze Czytelników xiążkę prof. Jacka Bartyzela pt. „Legitymizm. Historia i teraźniejszość” (12 zł).

Zamówienia (tylko przekazem pocztowym) w dziale Kontakt.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.