Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub xięcia Filipa

Ślub xięcia Filipa

Niech żyje Dom Grecji!

23 października 2021 roku w ateńskiej katedrze Zwiastowania Matki Bożej Ich Królewskie Wysokości xiążę Filip i xiężna Nina (z domu Flohr) wzięły ślub kościelny. O ich zawartym w Szwajcarii małżeństwie cywilnym Portal Legitymistyczny informował w grudniu 2020 r. Ceremonii, która rozpoczęła się o godz. 17.00, przewodniczył zwierzchnik Cerkwi, arcybiskup Aten i całej Grecji Hieronim II.

Do katedry zaproszono stu gości. Zgromadzony przed nią tłum wiwatował na cześć swoich władców i rodziny królewskiej. Członkowie Domu Grecji stawili się w komplecie – Najjaśniejszy Pan król Greków Konstantyn II przybył na wózku inwalidzkim wspierany przez wnuka.

Panu młodemu towarzyszyła matka, Jej Królewska Mość królowa Anna Maria, w naszyjniku z pereł i diamentowych krzyżyków. Xiężna Nina przybyła w towarzystwie ojca, pana Tomasza Flohra, ubrana w suknię ślubną Chanel i tiarę należącą do rodziny królewskiej, w ręku dzierżąc bukiet piwonii.

W gronie gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Domów Bułgarii, Danii, Hanoweru, a także rodzin Radziwiłłów, zu Sayn-Wittgenstein-Berleburgów, von Arco-Zinnebergów, von Bismarcków, Casiraghich. Przyjęcie weselne odbyło się w Narodowym Stowarzyszeniu Gimnastycznym.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.